7 травня у прокат вийшли дві українські стрічки та альманах

1431293234

7 травня 2015 року в широкий вітчизняний кінопрокат вийшла стрічка Анни Акулевич «Це я», а у Чернівцях малим екраном почали демонструвати документальний фільм Станіслава Пуздряка «Immigraniada». Крім того від 6 травня в столичному кінотеатрі «Київ» відбуваються покази четвертого видання альманаху «Молоде українське кіно», укладеного з коротких метрів Ірини Правило.

У стрічці «Це я» йдеться про молоду жінку (Яна Соболевська), що після чергової невдачі в особистому житті повертається з міста до рідного села, де живуть її батьки, сестра із чоловіком і 8-річна донька. Радість родинної зустрічі, втім, швидко руйнує напруга з’ясування стосунків. Події розгортаються протягом сповненої емоцій доби, змішуючи дитячий і дорослі погляди на них.

Дебютну роботу Анни Акулевич позначено жанровою та стилістичною багатозначністю – це одночасно і драма, і мелодрама, і комедія. Стрічка всіяна психологічно точними, розіграними напівтонами епізодами і яскравими трюками, що не криючись демонструють свою штучну видовищну природу. Є в ній акуратні натяки на класичні образи вітчизняного поетичного кіно, але також – високохудожні спалахи сюрреалістичного абсурду, що здалеку нагадують заспів «Скромної чарівності буржуазії» Луїса Бунюеля, перенесений на небуржуазний грунт невтіленого бажання простої української сім’ї всістися за святково накритий стіл.

Історію накреслено чітко та дохідливо, невеликі порожнини недомовленостей глядачі цілком можуть заповнити самостійно. Сценарій Олегом Фіалко та Анною Акулевич (принагідно відзначимо реалістично відтворену авторами мовну палітру сучасної України) виконано таким чином, аби під час перегляду фільму можна було, не розплутуючи мереживо інтриги, сприймати власне саме життя героїв – і буяння світу навколо них, виразно зафіксоване камерою оператора Данила Дєдкова.

Ролі у фільмі «Це я» виконали Яна Соболевська, Ганна Ткач, Вікторія Зубрейчук, Ірина Калашнікова та Василь Чорношкур. Музику написав Олег Скрипка. Продюсер картини – Олег Фіалко. Стрічку було вироблено компанією Contakt Studio. Її бюджет – 8 млн. гривень. Половину коштів надало Державне агентство з питань кіно.

Фільм отримав спеціальний приз на МКФ в Анкарі (Туреччина), де у червні 2014 року відбулася його прем’єра, а також Гран-прі та приз за музичне оформлення в Луканії (Італія), був учасником 15 МКФ Незалежні Дні у Карлсруе (Німеччина). Українська прем’єра стрічки відбулася у позаконкурсній програмі «Українські прем’єри» київського МКФ «Молодість». 27 листопада минулого року картина вийшла у малий прокат: її було представлено у столичному кінотеатрі «Київ».

Нині кінопрокатом фільму «Це я» опікується компанія Ukrainian Film Distribution. Робота Анни Акулевич демонструватиметься на 37 копіях у 14 містах України.

Рецензію на фільм читайте тут>>>.

6 травня у столичному кінотеатрі «Київ» розпочалися покази четвертого видання альманаху «Молоде українське кіно» від творчого об’єднання «Вільні». Цього разу альманах було цілком укладено з робіт одного автора – української режисерки Ірини Правило. У програмі – її короткометражні стрічки «Кров», «Мужицький ангел» і «Сонет 132», що є екранізаціями творів Нодара Думбадзе та Степана Васильченка та складовими ширшого мистецького проекту «Моє дитинство», робота над яким триває.

«Кров» (драма, Україна, 28 хв.)
Режисер та автор сценарію: Ірина Правило
Оператор: Олександр Рощин
В ролях: Герундій Чігогідзе, Наргіза Долідзе, Раурі Сіхарулідзе

Сценарій фільму написаний за мотивами однойменного автобіографічного твору відомого грузинського письменника Нодара Думбадзе. Історія про незбагненну силу крові, про її поклик…

Фільм став першим кінопроектом Україна-Грузія, ініційованим українською стороною. Зйомки відбувались у селі Хідіставі у Західній Грузії. Виконавцями головних ролей стали місцеві жителі.

Стрічку відзначено Орденом Честі від Президента Грузії Міхеїла Саакашвілі «За внесок у культурну співпрацю між Україною та Грузією», медаллю Президента Республіки Італія Джорджіо Наполітано за внесок у розвиток кіномистецтва, Гран-прі Міжнародного фестивалю православного кіно в Батумі «St. Andrew cross» і Спеціальним дипломом «За виразну кінематографічну мову» 41-го Київського МКФ «Молодість».

«Мужицький ангел» (драма, Україна, 29 хв.)
Режисер та автор сценарію: Ірина Правило
Оператор: Дмитро Демішев
В ролях: Анатолій Сулятицький, Лілія Сулятицька

Екранізація однойменного оповідання Степана Васильченка. Історія про зустріч шестирічного хлопчика Іванка, який чекає на диво, та Мужицького ангела, що колись стояв на небі у білосніжних шатах та якось пішов гуляти з мужицькими дітьми. У фільмі поєднано ігрове кіно та анімацію. Зйомки відбувались у селі Нижній Березів Івано-Франківської області.

«Сонет 132» (драма, Україна, 25 хв.)
Режисер та автор сценарію: Ірина Правило
Оператор: Ілля Ільченко
В ролях: Дмитро Коваленко, Ірина Ткаченко, Лариса Пузанова, Сергій Вутянов

«Муха така сидить у їй, московський ґедзь прозивається. Така клята й уперта муха, що коли оселиться в якій панні, то вже ні прозьбами, ані грозьбами, – нічим ви його не виженете з неї…» Драматична та, водночас, зворушлива історія кохання українського хлопця та зросійщеної дівчини, що відбувається у середині 1960-х років у добу «хрущовської відлиги». За мотивами оповідання Степана Васильченка «Московський ґедзь».

Інтерв’ю з Іриною Правило читайте тут>>>.

Документальна стрічка «Immigraniada» розпочала свій шлях до глядача у чернівецькому кінотеатрі «Ефект», де її демонструють від 7 до 13 травня. Над фільмом, присвяченим проблемі еміграції української молоді, працювали режисер Станіслав Пуздряк і оператор Віталій Скігар. Вони створювали стрічку упродовж 3 місяців, побувавши у Франції, Польщі, Чехії, Німеччині та Італії та відвідавши українські міста Київ, Чернівці, Львів, Одесу та Кам’янець-Подільський, щоб унаочнити причини, через які молодь мігрує, і дати відповідь, чи варте воно того.

Більше про фільм – за посиланням>>>.

Крім того в українських кінотеатрах продовжується прокат виконаних у спільному виробництві України та Росії стрічок на теми Другої світової війни. За п’ять тижнів «Незламна» Сергія Мокрицького зібрала 13,67 млн. гривень. Фільм переглянули 268,5 тис. глядачів. Натомість, стрічка Рената Давлетьярова «А зорі тут тихі…» за перший уїк-енд отримала 434 тис. гривень. Нову екранізацію повісті Бориса Васильєва подивилися 7,8 тис. глядачів.

Сергій Васильєв