Колегія Мінікультури затвердила Програму виробництва та розповсюдження національних фільмів

Держкіно

10 травня 2016 року відбулося чергове засідання Колегії Міністерства культури України.

Колегія Мінкультури затвердила Програму виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016/2017 роки та внесла до неї переможців 8-го конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно.

Про таке поінформував голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Згодом ширшу інформацію про засідання поширила пресова служба Міністерства культури України.

Засідання колегії відбулося під головуванням Міністра культури Євгена Нищука, а сам склад Колегії було оновлено.

«Переконаний, що спільно з оновленим складом Колегії ми зможемо ефективно опрацьовувати усі актуальні питання, що постають перед відомством, коригувати та ефективно впроваджувати найважливіші напрямки діяльності Мінкульту», – сказав Євген Нищук.

Під час засідання Колегії з доповіддю виступив голова Держкіно Пилип Іллєнко. Його виступ був присвячений питанню формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016/2017 роки.

Зокрема, він розповів про проведення восьмого конкурсного відбору кінопроектів. На розгляд Експертної комісії з питань кінематографії було подано 150 кінопроектів. На другому етапі конкурсного відбору, що проходив у форматі відкритих пітчингів (презентації кінопроектів) Експертною комісією з питань кінематографії було розглянуто 74 кінопроекти.

За підсумками обрахування виставлених членами Експертної комісії балів за результатами другого туру, на сайті Держкіно було оприлюднено узагальнений рейтинговий перелік кінопроектів, що претендують на включення до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016/2017 роки.

Виходячи з урахування бюджетних призначень на 2016 рік за програмою «Створення і розповсюдження національних фільмів, фінансова підтримка ДП «Національний центр Олександра Довженка» та рекомендацій Експертної комісії, Держкіно запропонувало сформувати Програму виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016/2017 роки із кінопроектів-переможців 8-го конкурсного відбору – 35 кінопроектів.

Після обговорення представленої інформації колегією Міністерства культури України було одноголосно прийнято рішення схвалити Програму виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016/2017 роки, сформовану з кінопроектів, переможців 8-го конкурсного відбору, та кінопроектів, що перебувають у Програмі та виробництво яких не закінчено або не профінансовано.