Євген Нищук вважає, що врегулювати питання «чорних списків» митців має нова агенція Мінкульту

Nishhyk

Міністр культури України Євген Нищук має намір створити агенцію, яка б регулювала питання виступів в Україні митців із проросійською позицією, інформує «Детектор медіа».

Про таке Євген Нищук розповів в інтерв’ю телеканалу «Громадське ТБ».

«Є ідея про створення агенції, яка би здійснювала концертну, театральну і гастрольну діяльність. Функція якої б ще була в тому, щоб виробити ті закони, які б унеможливлювали гастролі, приїзди і професійної діяльності тих людей, які так висловлюються», – сказав Євген Нищук.

При цьому міністр зазначив, що він проти складання списків.

«Я проти того, щоб складати не те, що списки – чорні чи білі. Однозначно список повинен бути і дуже жорсткий, але я би його в колір не обрамлював. Я би його обрамлював у санкції. І механізм його, ми власне маємо домовитися з СБУ і з іншими органами, як це здійснюється. Звичайно, люди, які принижують гідність української держави, спотворюють українську історію, наших героїв, однозначно, їм не місце тут», – сказав Євген Нищук.

З його слів, для механізму заборони російського контенту має бути проведена внутрішня ґрунтовна робота «без прес-конференцій і без винесення на люди багатьох речей».

«Сам механізм буде пропрацьовуватися. Я зустрічаюся з головою СБУ, я буду зустрічатися з усіма керівниками і директорами, телевізийниками і радійниками», –- сказав Євген Нищук.

Він зазначив, що виступає за те, щоб боронити інформаційний простір та наповнювати його своїм національним контентом.

«Так робить Франція, яка бореться від англомовного засилля, так роблять інші країни», – додав міністр.

Раніше Євген Нищук заявив про намір змінити практику заборони показу фільмів на основі Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці країни, і розробити конкретний механізм реагування на антиукраїнські прояви митців. «Я зустрінуся з главою СБУ та з іншими відповідними органами, і ми знайдемо певну кореляцію в цьому механізмі», – сказав міністр культури.

На його думку, «ми не можемо створити заборону на діячів культури з 700 осіб». При цьому Євген Нищук підкреслив, що люди, які дозволяють собі таку поведінку по відношенню до України, не повинні приїжджати і заробляти гроші на гастролях.

«Детектор медіа», 25 квітня 2016 року