Creative_Europe

Міністерство культури про програму «Креативна Європа»

Міністерство культури України планує завершити роботу, необхідну для підписання Угоди між Європейським Союзом і Україною щодо участі України у програмі «Креативна Європа» (Creative Europe), у 2015 році.

Про таке йдеться у листі заступника міністра культури з питань європейської інтеграції Андрія Вітренко, надісланому 15 квітня 2015 року у відповідь на інформаційний запит, який редакція сайту НСКУ спрямувала до Міністерства закордонних справ і який згодом було передано до Міністерства культури за належністю.

Подаємо відповіді Міністерства культури на запитання редакції сайту НСКУ.

Яке з відомств визначене відповідальним і проводить роботу з підготовки підписання угоди про входження України в програму «Креативна Європа»?

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 року №847 щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україно, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, Міністерство культури України спільно з причетними центральними органами виконавчої влади здійснює опрацювання питання щодо можливості участі у програмі ЄС «Креативна Європа», розрахованої на період 2014–2020 роки.

У ЗМІ опубліковано інформацію про те, що Україні було запропоновано долучитися до програми за символічний внесок в 1 євро. Чи відповідає вона дійсності? Якою є реальна сума внеску?

Умови участі у програмі ЄС «Креативна Європа» визначаються Європейською комісією індивідуально для кожної країни і включають в себе розрахунок розміру обов’язкового щорічного внеску, а також умови одержання гранту на софінансування діяльності національного Бюро програми з бюджету програми «Креативна Європа» (не перевищує 50% національного бюджету на функціонування Бюро і не перевищує встановлений максимум, визначений для кожної країни індивідуально).

З метою з’ясування більш конкретних умов приєднання до програми та можливостей приєднання на пільгових умовах Міністерство культури України спільно з Представництвом України при ЄС провело неформальні консультації з Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань освіти і науки, за результатами яких одержало проект Угоди між ЄС та Україною щодо участі України у програмі «Креативна Європа», який є пропозицією європейської сторони щодо участі України у програмі на пільгових умовах із сплатою символічної суми вступного внеску на перший рік.

Якими є перешкоди на шляху приєднання до програми «Креативна Європа»?

Станом на сьогодні запропонований європейською стороною проект Угоди згідно з українським законодавством проходить внутрішньодержавну процедуру, необхідну для підписання цього міжнародного договору.

Що не влаштовує Україну в угоді, яку пропонують підписати для приєднання?

Центральними органами виконавчої влади, причетними до опрацювання питання участі у програмі ЄС «Креативна Європа», висловлена низка пропозицій і зауважень до проекту тексту Угоди. У зв’язку з цим наразі проводяться консультації з європейською стороною щодо можливості їх врахування у проекті тексту Угоди.

Коли Україна планує приєднатися до цієї програми?

У 2015 році Міністерство культури України планує завершити роботу, необхідну для підписання Угоди між Європейським Союзом і Україною щодо участі України у програмі «Креативна Європа». Про результати проведених консультацій та прийняття відповідного рішення Міністерство своєчасно інформуватиме громадськість.

Сергій Васильєв