Мирослава Слабошпицького визнано «Митцем року»

Plema

21 березня 2015 року у Києві відбулася Дев’ятнадцята церемонія вручення нагород загальнонаціональної програми «Людина року».

Переможцем у номінації «Митець року – 2014» став кінорежисер Мирослав Слабошпицький, автор стрічки «Плем’я» – однієї з найуспішніших робіт за всю історію українського кіно.

Прем’єра «Племені» відбулася у травні 2014 року на Канському МКФ. Відтоді фільм став призером більш ніж тридцяти міжнародних кінофестивалів і лауреатом премії Європейської кіноакадемії у номінації «Відкриття року». Загалом у стрічки наразі 37 престижних фахових нагород.

15 травня 2015 року «Плем’я» виходить в британський кінопрокат.

Зараз Мирослав Слабошпицький працює над стрічкою «Люксембург». Наприкінці грудня 2014 року проект переміг на Сьомому конкурсному відборі стрічок і кінопроектів для формування програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2015–2016 роки. Щоправда, результати конкурсу Державного агентства України з питань кіно досі не затверджено колегією Міністерства культури.

Крім того «Люксембург» отримав міжнародну підтримку – нагороди Санденського інституту та 32-го ринку ко-продукції CineМart, що відбувся в рамках МКФ у Роттердамі.

У категорії «Митець року» премії «Людина року» також були представлені художник-концептуаліст Арсен Савадов і актор театру і кіно Станіслав Боклан, що зіграв головну роль у драмі «Поводир», яку у вітчизняному кінопрокаті подивилися 362 тис. глядачів.