«Кіноманія» лишається ексклюзивним дистриб’ютором стрічок Warner Bros. в Україні

Warner_Bros

«Кіноманія» лишається ексклюзивним дистриб’ютором стрічок Warner Bros. в Україні. Про таке в коментарі сайту НСКУ 20 березня 2015 року повідомив представник компанії Warner Bros. Джек Хорнер.

На запитання, чи проводить Warner Bros. перемовини з іншими вітчизняними дистриб’юторськими компаніями щодо укладання ліцензійної угоди, Джек Хорнер не відповів.

Нагадаємо, Warner Bros. призупинила прокат власних стрічок в Україні на початку лютого 2015 року. Його було «відкладено до розв’язання внутрішніх проблем ліцензіата у задовільний для нас спосіб», озвучив тоді Джек Хорнер офіційну позицію Warner Bros. для сайту НСКУ.

«Внутрішніми проблемами ліцензіата», що змусили Warner Bros. припинити показ своїх фільмів в Україні, став конфлікт між співвласниками «Кіноманії». 75% компанії контролює Сергій Тарута (частки, що належать Катерині Таруті та Інні Підгородецькій), 12,5% компанії належать Олександру Ткаченку, майже така ж частка – кіпрській компанії «Н.С. Планет Філмз». Сергія Таруту начебто не влаштовували методи управління директора Тетяни Коваль, яка очолювала компанію від моменту її заснування, та розподіл грошових потоків. Відтак, 24 січня Тетяну Коваль було звільнено. Після того з «Кіноманії» за власним бажанням пішла частина співробітників, які, власне, й забезпечували кінопрокат.

На початку цього тижня мережа кінотеатрів «Планета кіно» (очевидно, реагуючи на запити глядачів, що не побачили в кіноафіші розрекламованих голлівудських прем’єр) розповсюдила інформацію, в якій пояснила, що показ фільмів «Піднесення Юпітер» та «Фокус» було скасовано в усіх вітчизняних кінотеатрах, оскільки компанія Warner Bros. тимчасово не працює в Україні. «Наразі компанія Warner Bros. знаходиться на переговорному етапі та планує найближчим часом відновити співпрацю з українськими дистриб’юторами. Ми обов’язково повідомимо вас про будь-які новини стосовно цього», йшлося у повідомленні кіномережі.

У коментарі ЛІГАБізнесІнформ, отриманому 17 березня, Богдан Батрух, очільник дистриб’юторської компанії B&H, зазначив, що за його інформацією «менеджмент, що пішов із «Кіноманії», нині під керівництвом Олександра Ткаченка створює нову компанію, з якою Warner Bros. має укласти новий договір». Таке виданню підтвердив і директор дистриб’юторської компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов: «Вже місяць ринком шириться така інформація. Тетяна Коваль – великий профі. У неї все вийде», – сказав він.

Зрештою, можна зробити висновок, що «Кіноманія» лишається ексклюзивним дистриб’ютором стрічок Warner Bros. в Україні, доки таку ексклюзивну угоду не буде підписано з іншим.

Сергій Васильєв