На «1+1» відбудеться прем’єра анімаційного серіалу «Козаки. Футбол»

1463654203

30 травня 2016 року, напередодні Чемпіонату Європи з футболу, в ефірі каналу «1+1» відбудеться прем’єра анімаційного серіалу «Козаки. Футбол».

Першу серію нових пригод легендарних персонажів продемонструють в програмі «Сніданок з 1+1» о 7:35.

За сюжетом нового серіалу, козаки Око, Грай і Тур відправляються у подорож країнами-учасницями чемпіонату Європи з футболу-2016.

Анімаційний серіал – це spin-off фільму Володимира Дахна «Як козаки в футбол грали» (1970).

Кожну серію буде присвячено пригодам козаків у новій країні. Так, наприклад, козаки влаштують кориду в Іспанії, побачать Лохнеське чудовисько в Шотландії, познайомляться із королевою Англії Єлизаветою ІІ і польським астрономом Миколаєм Коперником. В кожній країні герої потраплятимуть в кумедні ситуації та гратимуть у футбол.

«Ми постаралися подивитися з боку на ставлення до футболу в кожній з цих країн, як там готуються, тренуються, спілкуються, як взагалі реагують жителі країн-учасниць на цей вид спорту», – розповів автор ідеї та художник серіалу Едуард Кирич.

Анімаційний серіал уклали 26 2-хвилинних серій.

Автори ідеї серіалу «Козаки. Футбол» – народний художник України, творець образів козаків Едуард Кирич і генеральний продюсер студії анімації «Baraban» Едуард Ахрамович.

Режисер – Марина Медвідь. Автор сценарію – Антон Базелінський. Художник – Едуард Кирич. Продюсер – Едуард Ахрамович.

Анміаційний серіал створює студія анімації «Baraban» спільно із медіа-групою «1+1 медіа» та онлайн-кінотеатром «Megogo».

12 травня у студії програми «Сніданок з 1+1» були презентовані перші кадри проекту.

Художник анімаційного фільму Едуард Кирич розповів про те, як створювали багато років тому легендарні мультиплікаційні образи. За його словами, ідея зробити фільм про козаків свого часу прийшла з народу.

«У студію “Київнаукфільм” прийшов лист із Запоріжжя з пропозицією зняти фільм про козаків. Перед тим, як ідею взяли в розробку, лист пролежав у столі два роки – він просто загубився. Коли ми його знайшли і ознайомились із пропозицією, вирішили створити анімаційний проект. Так у нас із режисером Володимиром Дахном почалася робота над мультфільмом», – розповів Едуард Кирич.

До виробництва анімаційного серіалу «Козаки. Футбол» медіа-група «1+1 медіа», онлайн-кінотеатр «Megogo» і студія анімації «Baraban» стали восени 2015 року.

Телеканал «1+1» придбав ексклюзивні права на телепоказ 26 епізодів анімаційного серіалу. У свою чергу, онлайн-кінотеатр «Megogo» володіє ексклюзивними Інтернет-правами.

Зазначимо, що державна анімаційна студія «Укранімафільм», із якою асоціюються анімаційні «Козаки» у першу чергу, нині працює над циклом короткометражних фільмів про них. Він складається із трьох епізодів по 13 хвилин: «Як Козаки у тридев’яте царство ходили», «Як Козаки криницю копали» і «Як Козаки в Індію потрапили».

У фільмах ітиметься про те, як під час своїх мандрів країнами та континентами козаки винайшли найяскравіші національні символи різних народів: індійську йогу, мексиканське сомбреро, ковбойське родео, китайські ліхтарики та японське сумо.

Кошти на їхнє виробництво виділило Державне агентство України з питань кіно.

Над анімаційними фільмами працюють режисер Олександр Вікен, художник-аніматор Едуард Кирич і продюсер, керівник «Укранімафільму» Едуард Ахрамович. Водночас, в роботі над анімаційним серіалом «Козаки. Футбол» Едуард Ахрамович задіяний саме як продюсер студії анімації «Baraban».

Нині «Укранімафільм», також на державне замовлення, створює анімаційний фільм-алюзію «Кобзар» (реж. Богдан Шевченко) і стрічку «Ветошник» (реж. Олег Педан).

«Кобзар», спираючись на вірш Тараса Шевченка «За байраком байрак» із циклу «Каземат», описує історію зради українського народу гетьманом Петром Дорошенком та його розплату за свої вчинки. «Ветошник» розповідає історію ляльки, що ожила під час замикання в електромережі фабрики.