Кшиштоф Зануссі очолив журі чернігівського фестивалю «КіноДок»

1463638938

Польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі очолить журі І Міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно “КіноДок”, який відбудеться з 20 по 22 травня 2016 року у Чернігові, передає “Укрінформ“.

Про таке під час прес-конференції повідомив один із організаторів кінофестивалю, народний артист України Дмитро Чирипюк.

“Коли я йому пояснив, що у нас буде таке національне, патріотичне документальне кіно, він сказав, що із задоволенням приїде. Тому що йому цікава Україна і погляд на події простих людей, не профі й не замовників”, – розповів пан Чирипюк. За його словами, Кшиштоф Зануссі очікує, що фільми-учасники фестивалю “увійдуть в історію”.

Окрім польського режисера взяти участь в журі зголосилися знані українські митці: Михайло Іллєнко, Сергій Маслобойщиков, Богдан Бенюк.

На відкриття фестивалю, яке відбудеться у п’ятницю, 20 травня, ввечері на Красній площі Чернігова, приїдуть міністр культури України Євген Нищук, Ада Роговцева, Євген Рибчинський, Юрій Богуцький, інші поважні гості, а вестиме урочисте дійство Остап Ступка.

Відкриє “КіноДок” стрічка “Зима у вогні” Євгена Афінеєвського. Після показу там же, на Красній площі, відбудеться зустріч із продюсером фільму Галиною Садомцевою-Набаранчук.

Всього на фестиваль надійшло 70 документальних фільмів, відзнятих у 2015 та 2016 роках в Україні, Білорусі, Росії, Естонії, Литві й Молдові. Отож, експертній раді довелося чимало попрацювати, аби вибрати з них 20, які увійшли до програми фестивалю. Ними стали переважно вітчизняні стрічки на національну тематику і лише три – іноземного виробництва. Їх перегляд відбуватиметься у чернігівському кінотеатрі ім. Щорса.

Фестиваль “КіноДок” буде конкурсним. Володарю Гран-прі вручать сертифікат на безкоштовне поданя на участь у 20 міжнародних кінофестивалях.

Поза конкурсом демонструватимуться фільми відомих кінорежисерів, відбуватимуться зустрічі з творчими особистостями та мистецькі майстер-класи.

Укрінформ“, 17 травня 2016 року