Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету, присвячену Івану Миколайчуку

1466507416

15 червня 2016 року Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету, присвячену Івану Миколайчуку.

Монету присвячено «актору, режисеру, сценаристу Івану Васильовичу Миколайчуку, з ім’ям якого пов’язано мистецьке явище, що отримало назву «українське поетичне кіно». Людина всебічно обдарована, Іван Миколайчук мав талант художнього перевтілення. У своїх фільмах і ролях йому вдалося втілити своєрідність та національну самобутність української культури, українського характеру. Загальне визнання і любов глядача актор отримав за виконання ролей Тараса Шевченка у фільмі «Сон» та Івана Палійчука в картині Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», а власний фільм Івана Миколайчука як режисера «Вавилон ХХ» став справжнім шедевром українського кіно», – йдеться в повідомленні Національного банку України.

Монету «Іван Миколайчук» було викарбувано у серії «Видатні особистості України».

Номінал монети – 2 гривні, роздрібна ціна – 30 гривень, тираж монети – 25 тис. штук.

Художник-автор ескізів монети – Микола Кочубей, скульптор – Анатолій Демяненко.

На аверсі монети розміщено угорі напис «Україна» та малий Державний Герб України (праворуч); композицію: унизу – далекі гори, на передньому плані на дзеркальному тлі зображено символічну браму, під якою – струнка постать Івана Миколайчука з ягням на руках, ліворуч номінал «2 гривні», праворуч – рік карбування монети «2016» та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет Івана Миколайчука в оточенні його кіногероїв та написи «Іван Миколайчук, 1941–1987» (ліворуч півколом).

17 червня, о 15.00 у Музеї грошей Національного банку України відбудеться презентація пам’ятної монети «Іван Миколайчук».

У презентації візьмуть участь:

  • голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко;
  • голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач;
  • народна артистка України Лариса Кадочнікова;
  • директор Національної кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка, кінорежисер Олесь Янчук;
  • автор ескізів монети Микола Кочубей;
  • а також представники Національного банку України.