Нідерланди підтримали фільм Сергія Лозниці «Лагідна»

НідерландиФільмФонд

Нідерландська програма стимулювання кіновиробництва (Netherlands Film Production Incentive) підтримала фільм Сергія Лозниці «Лагідна». Про таке рішення організація повідомила 29 червня 2016 року.

Кошти отримала датська компанія «Graniet Film», знана виробництвом кіноробіт Алекса ван Вармердама. Крім неї над стрічкою Сергія Лозниці працюють компанії «Slot Machine» (Франція), «Looks Film & TV» (Німеччина), «Studio Uljana Kim» (Литва) та «Wild at Art» (Нідерланди).

Нідерландська програма стимулювання кіновиробництва виділила «Лагідній» 57 293 євро. Ця сума становить 30% від витраченого авторами фільму в Нідерландах на виробництво стрічки, а саме: кастинг, візуальні ефекти і постпродакшн звуку.

Загалом, аби мати змогу отримати кошти за програмою, необхідно витратити на кіновиробництво в Нідерландах понад 100 тис. євро. Бюджет стрічки має становити понад 1 млн. євро.

Від свого запровадження у середині 2014-го і до кінця 2015 року завдяки ініціативі було підтримано виробництво 125 фільмів на загальну суму 28,9 млн. євро.

Нагадаємо, що у березні 2016 року виділити кошти на створення ігрової стрічки Сергія Лозниці «Лагідна», що є вільною екранізацією оповідання Федора Достоєвського, вирішив Eurimages – Європейський фонд підтримки кіно при Раді Європи.

«Людина, пропала без вісти. Наруга над правдою. Неприйняття реальності. Одного разу в пекельному місці…» – йдеться в описі майбутнього фільму. Це буде безнадійна і жорстока одіссея жінки віддаленим регіоном Росії – без вісток від чоловіка, утримуваного у в’язниці.

27 листопада 2015 року співпродюсером стрічки Сергія Лозниці стала «Arte France Cinémа», кіновиробнича філія французько-німецького мистецького телеканалу «АRTE».