Марися Нікітюк отримала Krzysztof Kieslowski ScripTeast Award

1463547570

17 травня 2016 року член НСКУ, кінорежисер і сценарист Марися Нікітюк отримала Krzysztof Kieslowski ScripTeast Award – Нагороду імені Кшиштофа Кесльовського від сценарної майстерні ScripTeast за найкращий східноєвропейський сценарій.

Нагороду було присуджено за сценарій повнометражного ігрового фільму «Коли падають дерева». Вручення призу відбулося у Канні, Франція.

ScripTeast – польська програми розвитку та підготовки до виробництва кіносценаріїв із країн Східної та Центральної Європи. Щороку організатори відбирають до участі 10-12 робіт. Програму укладають 7-денна сценарна лабораторія у Польщі, а також зустрічі авторів під час МКФ у Берліні та Каннах.

До участі у десятому виданні ScripTeast було відібрано 11 кіносценаріїв, з-поміж яких найкращим було визнано роботу Марисі Нікітюк.

У своєму рішенні організатори програми відзначили, що нагороджують сценарій надзвичайно багатий на кінематографічний потенціал, сповнений, аж до інтоксикації, характерами й оповідями, сплетеними в єдине ціле, сценарій, в якому створено неймовірний світ – жахний, магічний, чуттєвий і веселий водночас, і неймовірно достовірний при тому.

«Авторська уява виблискує на сторінках сценарію, і ми із нетерпінням чекаємо на його екранне втілення», – наголосили організатори ScripTeast.

Як повідомила Марися Нікітюк, нагорода передбачає грошовий приз у розмірі 10 тис. євро на роботу над кінопроектом.

Знімання стрічки «Коли падають дерева» має розпочатися незабаром. Фільм стане повнометражним дебютом Марисі Нікітюк у режисурі.

Стрічку створюють за підтримки Держкіно, вона є переможцем 7-го конкурсного відбору кінопроектів.

Виробництвом опікується кінокомпанія ТОВ «Директорія кіно». Продюсер фільму – Ігор Савиченко. Польським співпродюсером стрічки є Даріуш Яблонський, кінокомпанія «APPLE FILM».

4 грудня 2015 року Держкіно уклало державний контракт з компанією-виробником фільму «Коли падають дерева» про надання державної фінансової підтримки. Загальний бюджет фільму понад 22 млн. гривень. Частка державного фінансування становить 10 млн. гривень.

Кінопроект «Коли падають дерева» було розроблено в рамках італійської програми MAIA Workshops, регіонального форуму копродукції DAB (Directors across borders, Режисери без кордонів, Єреван, Вірменія). Сценарій був відібраний та представлений на кіноринку Baltic Event в Талліні (Естонія). Кінопроект виграв пітчинг Одеського МКФ 2014 року.

«Коли падають дерева» – драма в стилістиці магічного реалізму. Історія 5-літньої бунтівної Вітки, яка, проводячи літні канікули у бабусі в селі, стає свідком трагічного кохання між її двоюрідною сестрою-підлітком Ларисою і молодим бандитом Шрамом. Навколишнє середовище є відлунням диких та занепадницьких 1990-их, все те саме: безробіття по містечках і селах, занепад, розквіт криміналу та розквіт народного містицизму. За роки незалежності Україна так і не пережила радянської ментальності, тож шлях юних героїв – це спроба втекти з порочного кола самоповторів, страшних правил «перевернутого» абсурдного світу. Але рішуче «ні» здатна сказати лише дитина – Вітка, будучи вже зовсім сторонньою для цієї повільно колапсуючої системи.

Більше інформації про стрічку читайте тут>>>.

Фото із Фейсбук-сторінки Марисі Нікітюк