Верховна Рада ухвалила закон щодо реформування «Укртелефільму»

Укртелефільм

17 травня 2016 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України “Про Суспільне телебачення і радіомовлення” (щодо порядку приєднання ДП «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”»)», повідомляє «Суспільне мовлення».

За ухвалення в першому читанні та в цілому відповідного законопроекту №4232 проголосували 235 народних депутатів.

Цей закон вносить такі зміни до закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України»: виключає державне підприємство «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» з першого етапу реформування державних мовників на суспільне і приєднує його на другому етапі вже до утвореної юридичної особи ПАТ НСТУ у формі публічного акціонерного товариства «Укртелефільм», 100% акцій якого належить державі.

Кабінет Міністрів має в місячний термін розробити та затвердити нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього закону, зокрема і «Порядок перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» у публічне акціонерне товариство “Укртелефільм”». Також уряд повинен привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

За чинним законодавством, «Укретелефільм», Національна радіокомпанія України, державна телерадіокомпанія «Культура» та всі обласні й регіональні державні телерадіокомпанії мають спершу приєднатися до Національної телекомпанії України (НТКУ), після чого на їхній базі має бути створено НСТУ.

Нині вже всі суб’єкти реформування приєдналися до НТКУ, крім «Укртелефільму». Фактичний саботаж «Укртелефільмом» процесу приєднання до НТКУ призвів до неможливості створити ПАТ НСТУ.

Щоб мати можливість створити ПАТ НСТУ, 15 березня 2016 року народні депутати з Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики зареєстрували законопроект №4232.

13 квітня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді прийняти його в першому читанні та в цілому.

21 квітня в парламенті не вистачило кворуму для розгляду законопроекту, і після його обговорення ухвалення рішення було перенесено.

«Суспільне мовлення», 17 травня 2016 року