Півпрем’єри фільму «Толока»

Toloka

Михайло Іллєнко представив сюжетно завершений фрагмент свого фільму «Толока» добровольцям у Пісках. Про це режисер повідомив 21 квітня 2015 року на Фейсбук-сторінці стрічки.

«Цього разу, крім фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» і короткометражок з колекції «Відкритої Ночі», я взяв з собою фрагмент з «Толоки». Не трейлер, а саме фрагмент, як окрему двадцятихвилинну короткометражку з завершеним сюжетом.

Відомо, кому не показують пів-роботи. Добровольцям у Пісках я не боявся показувати половину, бо знав, що показую однодумцям, які зрозуміють. Щасливий, що бійці відгукнулися на актуальність того, що побачили, – вони побачили себе. Поки не зможу повернутися до зйомок «Толоки», буду їздити з волонтерами аби хоч так продовжити життя фільму. Хочу відчути актуальність нашого часу. Без цього сьогодні безглуздо завершувати «Толоку».

Поки що вдалося організувати дев’ять переглядів, в батальйонах «Айдар», «Золоті Ворота», «Січ», «ОУН», «Правий Сектор», у Нацгвардії (Слов’янськ, Щастя, Піски, Курахове)», – написав Михайло Іллєнко.

Знімання «Толоки» – першої масштабної екранізації твору Тарасу Шевченка часів незалежності – було зупинено 22 місяці тому через відсутність фінансування від фонду «Велика родина» (Державне агентство України з питань кіно виконало свої фінансові зобов’язання). На той час романтичну баладу – саме так визначено авторами жанр стрічки – було відзнято на 45%.

Днями у відкритому листі режисер повідомив, що до повного «відключення систем життєзабезпечення фільму» залишилося два місяці. «Якщо до липня фінансування не буде поновлено, літо 2015 року буде втрачене, а з ним – останній шанс завершити фільм».

Нині триває збір благодійних внесків на виробництво «Толоки». Поки що фільм підтримали 133 доброчинці на суму 37,3 тис. гривень (плановано зібрати 2 млн. гривень). Долучитися до фінансування «Толоки» можна за посиланням >>>.