«Плем’я» у «Підпільній імперії» Андрія Алфьорова

Plema

24 квітня у програмі «Підпільна імперія» Андрія Алфьорова в ефірі каналу «1+1» відбулася телевізійна прем’єра «Племені» Мирослава Слабошпицького.

По завершенні показу відбулося обговорення вітчизняного фільму, що отримав сорок нагород і був представлений у прокаті трьох десятків країн (нині, зокрема, тривають його покази у Японії, а невдовзі розпочнеться прокат у Великобританії та США). 

Про «Плем’я» із кінокритиком Андрієм Алфьоровим говорили автор фільму Мирослав Слабошпицький, колишня голова Державного агентства України з питань кіно Катерина Копилова, співпродюсер фільму і директор компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов, актори Римма Зюбіна і Дмитро Ступка.

Гості та ведучий розмірковували про мистецькі якості фільму, про те, що дають українському авторові великі фестивальні призи, як такі перемоги відображаються на українській кіноіндустрії, яке кіно сьогодні потрібне українському глядачеві та яким саме має бути кіно про сучасну Україну.

Але центральним питанням обговорення стали причини, з яких «Плем’я» не було висунуто від України на здобуття премії Американської кіноакадемії, та ті реформи, які слід вчинити, аби у майбутньому уникнути ситуації, за якої Український Оскарівський комітет може ігнорувати (і то з некінематографічних мотивів) достойні стрічки, що мають високі шанси потрапити у «короткий список» премії «Оскар».