Мережі кінотеатрів «Планета кіно» скасували штраф у 27 мільйонів гривень

Planeta.kino

Мережі кінотеатрів «Планета кіно» скасували штраф у 27 мільйонів гривень, який було нараховано Державною фіскальною службою за підсумками перевірки.

Штраф було скасовано за підсумками повторної перевірки, яку провели «податківці» у мережі.

Нагадаю, у жовтні 2017 року представники Головного управління ДФС у місті Києві поставили під сумнів законність використання кінотеатрами мережі пільги зі сплати ПДВ з проданих квитків, що була чинною для кінотеатрів, які демонстрували фільми українською мовою або з українськими субтитрами, до 1 січня 2016 року.

Для того, щоб перевірити правомірність викорстання пільги, за два дні до завершення перевірки вони затребували у «Планети кіно» оригінали усіх посвідчень на право демонстрування та розповсюдження фільмів, які були в афішах усіх кінотеатрів мережі у 2015, 2016 та 2017 роках.

Відтак, «Планеті кіно» за два дні треба було надати «податківцям» 4 844 прокатні посвідчення. Кіномережа не встигла зібрати усі документи у відведений термін. Як наслідок, «податківці» включили в акт перевірки штраф у розмірі 27 мільйонів гривень.

21 жовтня 2017 року співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» Дмитро Деркач поширив інформацію про невтішні результати перевірки у Фейсбуці, звернувшись по допомогу. Новину про те, що кінотеатру нарахували істотний – і, загалом, необгрунтований – штраф активно поширили ЗМІ.

За два тижні, 3 листопада 2017 року, Дмитро Деркач, анонсуючи виступ Девіда Лінча у «Планеті кіно», коротко поінформував про хід подій, зазначивши, що «нічого доброго про податкову перевірку написати не може».

А от нещодавно – таки повідомив втішні новини. Хоча й із мінімальним розголосом.

«Все закончилось удивительно чудесно, нам назначили повторную проверку и в результате убрали штраф 27 миллионов и оставили только объективные штрафы, с которыми мы согласились», – написав він у коментарі 3 березня 2018 року, відповідаючи на запитання.

Зазначу, що первісний запис Дмитра Деркача від 21 жовтня 2017 року із проханням про допомогу, в якому він виклав обставини нарахування штрафу, нині на сторінці Фейсбук співвласника мережі «Планета кіно» відсутній.

Щоправда, так само відсутня в публічному полі й інформація про те, що Державна фіскальна служба скасувала штраф «Планеті кіно» у 27 мільйонів гривень.

Принаймні, пошукові системи найпершими пропонують матеріали ЗМІ саме про обурливі дії «податківців», а не про те, що Державна фіскальна служба, зрештою, «прибрала» необгрунтовано нарахований штраф, замінивши «зраду» для мережі кінотеатрів «Планета кіно» та її численних кіноглядачів на «перемогу».

Сергій Васильєв