У «Зраднику» зіграв російський актор, внесений у базу «Миротворець»

zradnik

В українській драмі «Зрадник» Марка Хаммонда, що вийшла у кінопрокат 26 квітня 2018 року, зіграв російський актор Тимофій Трибунцев, якого внесено в базу «Миротворець».

До бази «Миротворець» Тимофій Трибунцев потрапив через участь у зйомках російських фільмів, що відбувалися на території окупованого Криму, а отже – свідоме порушення державного кордону України.

Тимофій Трибунцев знімався у Криму у фільмі «Монах і біс» у 2015 році, а також у фільмі «Вічне життя» – улітку 2017 року.

«Зрадник» створено продюсерським центром «Інсайт Медіа» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, яке виділило на виробництво стрічки 12 млн. грн. (трохи менше половини її бюджету).

Автори представляють фільм як «кіно про кіно». Дія відбувається у 1970-ті роки на радянській українській кіностудії. Куратор від КДБ дає наказ перемонтувати щойно закінчений фільм знаного режисера, що ідеологічно невірно висвітлив події «громадянської війни», показавши повстання у Холодному Яру.

Російський актор Тимофій Трибунцев з’являється саме в кадрах фільму, який хочуть знищити. Він грає червоного комісара.

Над фільмом актор почав працювати ще тоді, коли «Зрадник» не був стрічкою про радянське кіно, а мислився гостросюжетним фільмом про події Холодного Яру, мав назву «Варіант Марконі» (згодом – «Окупація») та знімався під орудою молдавського режисера Валеріу Жерегі.

Сергій Васильєв