Польський кіноінститут оцифрує усі польські фільми до 2020 року

Polish_Film_Institute

Польський кіноінститут отримав від Європейського Союзу 18,3 млн. євро на оцифрування та реставрацію польської кіноспадщини.

Планується, що усі польські фільми будуть оцифровані до 2020 року, повідомляє FNE.

Європейське фінансування буде виділено з урядової програми «Цифрова Польща 2014–2020» – в рамках проекту цифрової реставрації та оцифрування польських ігрових, документальних і анімаційних стрічок із метою забезпечити їм доступ у всіх галузях дистрибуції (кінотеатральної, телевізійної, на Інтернет-платформах і мобільних пристроях) і зберегти їх для майбутніх поколінь, як польську кіноспадщину.

Польські кіностудії до кінця 2020 року отримають можливість оцифрувати, зархівувати і відкрити доступ до понад 160 польських ігрових стрічок, а також – до кількох тисяч докоментальних і хронікальних фільмів.

Проект буде втілено низкою польських кіностудій, що спеціалізуються на переведенні фільмових матеріалів на цифрові носії: Studio Filmowe TOR, Studio Filmowe KADR, Studio Filmowe ZEBRA, Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Studio Filmów Rysunkowych, Studio Filmowe Kronika та Studio Miniatur Filmowych.