Сербія висунула на «Оскар» «Реквієм за пані Й.»

Requiem

Сербська академія кінематографічних мистецтв і наук оголосила сербського номінанта на премію «Оскар» у категорії «Найкращий іншомовний фільм».

Цьогоріч від Сербії за «Оскар» змагатиметься стрічка Бояна Вулетіча «Реквієм за пані Й.» (Rekvijem za gospodju J.).

Українські глядачі знайомі із фільмом завдяки Одеському МКФ, у Міжнародному конкурсі якого цього літа було представлено фільм.

«Пані Й. втомилася від життя. Її чоловік помер рік тому й вона почувається самотньою. Тому пані Й. вирішила накласти на себе руки. Все ретельно спланувала, обравши дату роковин смерті чоловіка, та навіть пістолет роздобула! Перед цим їй потрібно завершити кілька нагальних справ: попрощатися з дітьми, знайти каменяра, що зробить для неї надгробок, повернути крісло, яке вона позичила в сусіда, та отримати довідку про працевлаштування за останні 20 років. Але ж у країні, в якій відбувається соціальна трансформація – це дуже непросто. Та й жити у час змін складно. Проте померти – виявляється ще складніше…» – йдеться в синопсисі фільму, який за жанром називають абсурдистською чорною драматичною комедією.

Світова премʼєра фільму відбулася в рамках програми «Панорама» МКФ у Берліні.

На церемонії вручення Сербських національних нагород в рамках Белградського МКФ стрічка отримала «Белградського Переможця» найкращому фільму, нагороди за найкращий сценарій, найкращу режисуру та найкраще виконання жіночої ролі (Мірьяна Карановіч).

Також фільм здобув нагороду найкращому фільму на МКФ goEast у Вісбадені та приз від Міжнародного журі федерації кінопреси FIPRESCI на МКФ у Софії.

«Реквієм за пані Й.» було створено у копродукції Сербії (SEE Film Pro), Болгарії (Geopoly Film), Македонії (Skopje Film Studio), Росії (Non-Stop Production) та Франції (Surprise Alley).