Польські кінематографісти виступили проти звільнення Магдалени Сроки

Polish_Film_Institute

Польські кінематографісти виступили проти рішення міністра культури і національної спадщини Польщі Петра Глінскі звільнити директора Польського кіноінституту Магдалену Сроку.

Відкритий лист, опублікований 12 жовтня 2017 року, підписали 427 польських митці, повідомляє FNE.

Ініціаторами протесту стали провідні кінооб’єднання Польщі, зокрема, Спілка кінематографістів Польщі, Польська кіноакадемія, Польська торгівельна палата аудіовізуальних продюсерів, Польська гільдія режисерів, Спілка польських режисерів монтажу, Товариство польських операторів-постановників, Польська гільдія режисерів документального кіно, Спілка польських кінематографісток.

У своєму листі польська кіногромада висловловила протест проти звільнення Магдалени Сроки з посади директора Польського кіноінституту, відзначивши, що Правління Польського кіноінституту не знайшло підстав для такого рішення, а отже воно було вчинене у порушення закону.

Відзначено також, що рішення звільнити Магдалену Сроку неможливо зрозуміти з огляду на видатні успіхи польського кінематографа як у Польщі, так і за кордоном, які були публічно відзначені в тому числі керівництвом польського уряду.

Польські кінематографісти наголосили на тому, що украй важливо, аби керівники державних закладів відпрацьовували свої контракти і ці заклади не страждали від постійних кадрових революцій.

Для Польського кіноінституту це актуально також і тому, що його фінансують не коштом державного бюджету, а з відрахувань польського аудіовізуального сектору. Половина членів Правління Польського кіноінституту – представники цього сектору. І знехтувати їх колективною думкою, як це зробив міністр культури, – це розхитувати підвалини, на яких зведено чинну польську кіногалузь.

Насамкінець, польські кінематографісти відзначили, що незаконне звільнення директора Польського кіноінституту вже зробило для іміджу Польщі та Польського кіноінституту у світі набагато більшу шкоду, аніж відкликаний кілька місяців тому лист (використаний як підстава для звільнення Магдалени Сроки). Лист, про який ніхто так би і не дізнався, якби уряд не привернув до нього суспільну увагу.