Магдалена Срока прокоментувала своє звільнення

Polish_Film_Institute

11 жовтня 2017 року Магдалена Срока прокоментувала своє звільнення з посади директора Польського кіноінституту.

Міністерство культури і національної спадщини Польщі звільнило її 9 жовтня 2017 року, попри те, що Правління Польського кіноінституту не знайшло для цього законних підстав.

Вона повідомила, що досі жоден з чиновників Міністерства культури не передав їй офіційний документ про відкликання її з посади, в якому було би вказано підстави такого рішення, аби вона могла відповісти на аргументи відомства.

Саме ж звільнення не стало для неї несподіванкою, оскількіи представники міністерства уже кілька місяців безуспішно вимагали від неї піти у відставку.

Говорячи про досягнення своєї діяльності, Магдалена Срока відзначила, що дуже задоволена тим, що польські фільми і польські кінематографісти регулярно отримують нагороди, відбуваються блискучі дебюти, розвивається незалежне кіно, а Польський кіноінститут отримав 78 мільйонів польських злотих від Європейського Союзу на цифрову реставрацію польської кіноспадщини.

Подякувавши усім за підтримку, вона відзначила, що незаконне взяття під контроль незалежних інститутів культури, які забезпечують митцям плюралізм і свободу вираження, може, на її думку, привести до обмеження громадянських свобод, про небезпеку якого говорив Анджей Вайда у своєму останньому фільмі «Післяобрази».