Вручено Премію імені Фелікса Соболєва 2018 року

NSKU

19 жовтня 2018 року відбулося вручення Премії імені Фелікса Соболєва.

Премію імені Фелікса Соболєва присуджують за значний внесок у розвиток наукового та документального кіно, вагомі досягнення в неігровому кіно.

Голова Комітету з Премії імені Фелікса Соболєва Роман Ширман вручив відзнаки в рамках урочистої церемонії відкриття 45-го сезону Будинку кіно Національної спілки кінематографістів України.

2018 року Премію імені Фелікса Соболєва отримали:

  • Світлана Нові – багатолітній оператор кіностудії «Київнаукфільм», що працювала, в тому числі, над фільмами Фелікса Соболєва;
  • творча група документального фільму «Лобановський назавжди» ( 2016) – над стрічкою, зокрема, працювали режисер Антон Азаров, продюсери Дмитро Симонов і Сергій Полховський, оператор Михайло Марков, монтажер Андрій Гулянич.

В рамках вечора було продемонстровано 17-хвилинний начерк стрічки «Лобановський назавжди». Її 92-хвилинну версію вже демонстрували у Будинку кіно.

Премією імені Фелікса Соболєва опікується Національна спілка кінематографістів України.

Також 19 жовтня 2018 року відбулося вручення дипломів Асоціації кінокритиків НСКУ найкращим українським фільмам 2017 року за результатами опитування Бюро української кіножурналістики «Підсумки українського кінопроцесу та кінопрокату – 2017».

Сергій Васильєв