Про оцінку участі членів НСКУ у мистецьких заходах на окупованій території України

NSKU

25 травня 2016 року відбулося чергове засідання Секретаріату Правління НСКУ, на якому було розглянуто питання «Про оцінку участі членів НСКУ у мистецьких заходах на окупованій території України».

22 травня 2016 року в окупованому Російською Федерацією Севастополі відкрився XXV Міжнародний кінофорум «Золотий Витязь», у журі якого заявлено участь низку українських кінематографістів, в тому числі членів Спілки – Олексія Колесника, Михайла Голубовича і Валерія Ямбурського.

Водночас, організатори кінофоруму «записали» в його учасники також і тих українських митців, які відмовились їхати в окупований Крим. Тож їх «офіційна інформація» потребує перевірки.

Так само потребує вивчення питання, яким саме чином українські фільми з’явилися у програмах «Золотого Витязя». Наприклад, «Укранімафільм» заборонив показ анімаційної стрічки Олега Педана «Атракціон», дізнавшись, що її планують демонструвати в окупованому Криму.

А студентська робота Філіпа Мальцева «Лавка світів» взагалі потрапила до програми фестивалю без відома автора і цілком попри його волю. Його батько був активним учасником Революції гідності, навіть отримав на Майдані поранення, і він не подавав свій фільм на цей фестиваль, розповів заступник голови НСКУ Роман Ширман.

Було вирішено, що питання участі членів НСКУ у кінофорумі, що відбувається на окупованій території, має докладно розглянути Комісія з регламенту та етики Спілки. А рішення про виключення членів НСКУ, участь яких у «Золотому Витязі» у Севастополі буде підтверджено, прийматиме Пленум Правління НСКУ.

Також Секретаріат Правління НСКУ прийняв заяву, в якій засудив свідому участь українських кінематографістів у XXV Міжнародному кінофорумі «Золотий Витязь», що відбувається в окупованому Севастополі, а також закликав кінематографістів бойкотувати мистецькі заходи, які проводяться на окупованій території України.

Текст заяви буде поширено найближчим часом.