Прокуратура розпочала ще одне провадження у зв’язку з пожежею у кінотеатрі «Жовтень»

Pozhezha_v_zhovtni

7 квітня 2015 року столичною прокуратурою розпочато ще одне кримінальне провадження у зв’язку із пожежею у кінотеатрі «Жовтень», повідомила прес-служба прокуратури міста Києва.

Відомості про вчинення кримінального правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу).

Проведення досудового розслідування дорученого слідчому відділу Подільського РУГУ МВС України в м. Києві.

Одночасно, за фактом виникнення пожежі у кінотеатрі «Жовтень» триває розслідування щодо посадовців ТОВ «Кіноман» та столичного управління держслужби з надзвичайних ситуацій за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

Нагадаємо, пожежа у столичному кінотеатрі «Жовтень» виникла 29 жовтня минулого року. 1 листопада міліція затримала двох підозрюваних у вчиненні цього злочину. Наразі молодиків судять за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) та ч. 1 ст. 263 (незаконне зберігання зброї та бойових припасів) Кримінального кодексу України, зазначила прес-служба столичної прокуратури.

Директор ТОВ «Кіноман» Людмила Горделадзе прокоментувала новину: «Прокуратура «почала»?.. Насправді – відновила. Адже провадження за статтею «підпал» було розпочато зразу після пожежі на підставі заяви потерпілого – ТОВ «Кіноман» (орендаря кінотеатру «Жовтень»). Але через два дні справу «перекваліфікували» у хуліганство. Потім через два з половиною місяці справу про хуліганство відправили до суду. Паралельно відкрили і виділили в окреме провадження справу за статтею «службова недбалість» проти «невстановлених службових осіб» ТОВ «Кіноман» та пожежної інспекції. При цьому повністю було проігноровано факт, на який вказали експерти-дослідники: в кінозалі було розлито бензин, який було підпалено. Тобто це був умисний підпал. Я навіть вважаю, що це був теракт. Хто це зробив? Хто замовив? Тепер з’явилася надія, що умисний підпал будуть розслідувати».

Нагадаємо, що за результатами опитування Бюро української кіножурналістики «Підсумки українського кінопрокату та кінопроцесу – 2014» підпал кінотеатру «Жовтень» було визнано п’ятою за значущістю кіноподією року, що минув, з огляду на ту потужну (і багато в чому визначальну) роль, яку цей кінотеатр відігравав для прокату та популяризації сучасного українського кіно. Саме «підпал» кінотеатру. Сумнівів у такій кваліфікації події у кіножурналістів не виникло.

Підтримати кінотеатр «Жовтень» можна, зробивши благодійний внесок у розмірі 40 грн. на відновлення обладнання кінотеатру у касах кінотетрів об’єднання «Київкінофільм» (7 кінотеатрів), мережі «Оскар» (2 кінотеатри), мережі «Мультиплекс» (4 київські кінотеатри). Благодійник отримає «Чек благодійної допомоги», який надасть йому право на знижку на квиток в оновлений кінотеатр «Жовтень».

Також з 26 лютого в Києві працює благодійний кіноклуб «Врятуй Жовтень», в рамках якого щочетверга в кінотеатрі «Сінема Сіті» відбувають вечірні покази новинок авторського кіно. Третина збору з продажу квитків іде на реконструкцію знаменитого київського кінотеатру. 9 квітня о 19:00 тут відбудеться показ кращих короткометражних робіт Міжнародного фестивалю медіамистецтва Ars Electronica.