Юлії Лазаревській та Миколі Мандричу присуджено мистецьку премію «Київ» імені Івана Миколайчука

1432883205

28 травня 2015 року в рамках святкування Дня Києва відбулося вручення столичної мистецької премії «Київ».

У галузі кіномистецтва мистецьку премію «Київ» імені Івана Миколайчука було присуджено авторам документального фільму «Ігор Шамо. Постлюдія» Юлії Лазаревській (режисер, автор сценарію, художник) та Миколі Мандричу (оператор).

Голова Спілки Сергій Тримбач оголосив новину на урочистій церемонії вручення премії НСКУ найкращим фільмам 2014 року та закриття ХLІ сезону Будинку кіно, привітавши членів Спілки Юлію Лазаревську та Миколу Мандрича із поважною нагородою. Зала підтримали його слова теплими оплесками.

Нагадаємо, Ігор Шамо є автором симфоній, фортепіанних творів, музики до кінофільмів і автором понад 300 пісень. Найвідоміший його твір – пісня «Києве мій».

У фільмі «Ігор Шамо. Постлюдія» хори репетирують фрагменти фольк-опери «Ятранські ігри», яку ніколи не ставили за життя композитора. Автори фільму пропонують своє аудіовізуальне рішення фрагментів твору.

Стрічка про видатного українського композитора буде показана на телеканалі Еспресо.TV на День Києва, у неділю, 31 травня. Початок трансляції о 20:00.