29 травня стартує другий «Чілдрен Кінофест»

Children.Kinofest.2015

29 травня 2015 року одночасно у чотирнадцяти містах України стартує другий фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест».

У рамках міжнародного конкурсу відбуваються покази європейських фільмів для юної аудиторії. Переможця, шляхом прямого голосування, обирають глядачі. Вхід на всі покази безкоштовний за попередньою реєстрацією.

Значна частина фестивальних квитків поширюється серед сімей переселенців зі східних регіонів та Криму, сиріт і дітей з обмеженими можливостями. На даний момент на покази зареєстровано понад 20 тис. глядачів.

Другий «Чілдрен Кінофест» відкриває ірландська анімаційна стрічка «Пісня моря». Поетичний мультфільм познайомить глядачів із захоплюючою ірландської міфологією. Цього року «Пісня моря» була номінована на «Оскар» як найкращий анімаційний фільм і стала призером низки міжнародних фестивалів.

Також у конкурсній програмі – нова версія казки «Піноккіо», історії про кохання, супергерої, велосипедисти й маленькі зірки джазу.

Поза конкурсом студія «Укранімафільм» представляє добірку найкращої української анімації – від класики, на якій виросло не одне покоління дітей («Капітошка», «Як Петрик П’яточкін слоників рахував»), до нових робіт українських режисерів, які представляють країну на міжнародних кінофорумах.

Спеціальна подія фестивалю – показ програми «Неймовірний Бастер Кітон». Ретроспектива найсмішніших короткометражних робіт Кітона – коміка і майстра запаморочливих трюків, що став легендою німого кіно, – присвячена 120–річчю від дня його народження.

На відкритті фестивалю в Києві виступить дует юних джазменів – Андрій Стецюк і Настя Прус, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Тематичні смаколики запропонують Le Silpo, а ТМ «Три ведмеді» пригостить морозивом. Також гостей фестивалю в Києві чекає інтерактивна виставка оптичних кіноатракціонів, що відображає еволюцію анімації до винаходу першого кіноапарата.

На церемонії закриття «Чілдрен Кінофест» у Києві буде представлено «Шоу Жоржа Мельєса» – колекцію фільмів французького режисера, який 125 років тому вигадав перші у світі спецефекти. Стрічки початку століття обіцяють таємничі зникнення, неймовірні фокуси та захоплюючі ілюзії, які й зараз дивують глядачів усіх поколінь. Шоу презентують нащадки режисера, вони ж вручать призи переможцям українського конкурсу аматорських фільмів «Зніми, як Мельєс!»

«Чілдрен Кінофест» триває у 14 містах України – Вінниці, Дніпропетровську, Житомирі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Києві, Кривому Розі, Луцьку, Львові, Маріуполі, Миколаєві, Одесі, Харкові та Херсоні.

«Артхаус Трафік», 29 травня 2015 року