У копродукції з Україною розпочато зйомки стрічки Ігнаса Іонінаса «Невидимий»

Ignas.Jonynas

4 вересня 2017 року було розпочато зйомки стрічки Ігнаса Іонінаса «Невидимий», яку створюють у копродукції Литви, України та Латвії.

Завершити знімальний період планують 20 жовтня 2017 року, повідомляє видання FNE.

Зйомки відбудуться у Литві та Україні.

У «Невидимому» автори оповідають про фізичну й символічну сліпоту, шукаючи відповіді на питання, чи можливо в сучасному світі «бачити правду».

Героями стрічки є старіючий танцівник Йонас, який робить вигляд, що він сліпий, аби потрапити на танцювальне теле-шоу, і якого здобута слава зіштовхує зі злочинами минулого, та Вітас, щойно звільнений із в’язниці, в якій він відсидів за вбивство дружини. Він прагне помсти, вважаючи, що Йонас – коханець його дружини – також несе відповідальність за її смерть.

У фільмі грають Dainius Kazlauskas, Paulina Taujanskaitė, Juozas Budraitis та Darius Bagdžiūnas. Також у «Невидимому» задіяно українського актора Олександра Ігнатушу.

Продюсери стрічки – Крістіна Раманаускайте (Revoliucijos idėja, Литва), Володимир Яценко («Лаймове світло», Україна), Roberts Vinovskis (Locomotive Productions, Латвія).

Виконавчі продюсери – Аурімас Пукевічус, Рамоюс Петраускас.

Оператор-постановник фільму – українець Денис Лущик.

Очікувана тривалість фільму – 120 хвилин.

Бюджет «Невидимого» – близько 950 тис. євро.

Литовський кіноцентр виділив стрічці грант на виробництво розміром 410 тис. євро.

Національний кіноцентр Латвії підтримав проект грантом на копродукцію розміром 57 тис. євро.

Вихід фільму у кінотеатрах заплановано у вересні 2018 року.

Дебют Ігнаса Іонінаса «Гравець» (Lošėjas, 2013) став першим фільмом із Прибалтики, світова прем’єра якого відбулася на МКФ у Сан-Себастьяні.

«Невидимого» автори також планують презентувати на МКФ у Сан-Себастьяні.

Кінокомпанія «Лаймове світло» подавала стрічку на Десятий конкурсний відбір кінопроектів Державного агентства України з питань кіно, аби отримати державну підтримку.

Одначе за підсумками другого етапу відбору, який відбувся у червні 2017 року, фільм не набрав необхідної кількості балів для того, щоб бути включеним до Програми виробництва і розповсюдження національних фільмів і отримати державне фінансування. Оцінка фільму склала 31,45 бали за прохідних 37 балів.

Тоді заявлений бюджет «Невидимого» складав 26 млн. 280 тис. 905 гривень. Запит на державне фінансування становив 9 млн. гривень.

На презентації стрічки в рамках другого етапу Десятого конкурсного відбору кінопроектів Держкіно автори оголосили, що литовська частка фінансування стрічки становить 61% бюджету (державна підтримка та приватні інвестиції).

Українська кінокомпанія «Лаймове світло» на той момент готова була профінансувати 5% кошторису «Невидимого» з власних коштів, а решту – просила у Держкіно.

На фото – Ігнас Іонінас

Сергій Васильєв