У квітні 2018 року не було затверджено паспорт бюджетної програми «Державна підтримка кінематографії» на 2018 рік

Ukrainske_Kino_male

Станом на 27 квітня 2018 року не було затверджено паспорт бюджетної програми 1806030 «Державна підтримка кінематографії», якою передбачено виділення протягом 2018 року з державного бюджету 505 млн. 300 тис. гривень на підтримку кіногалузі.

Міністерство культури України за чинною процедурою мало подати паспорт бюджетної програми на затвердження Міністерству фінансів України до 30 січня 2018 року. Відсутність затвердженого паспорту бюджетної програми не дозволяє здійснювати заплановані у бюджеті витрати.

Станом на 27 квітня 2018 року, за інформацією Міністерства фінансів, було затверджено 20 із 25 бюджетних програм, належних до сфери відповідальності Міністерства культури.

В тому числі, не були затверджені паспорти бюджетних програм «Державна підтримка кінематографії» (її відповідальним виконавцем є Державне агентство України з питань кіно) та бюджетної програми 1801180 «Виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування» (за цією програмою Міністерству культури передбачено 500 млн. гривень).

Разом із тим, є надія, що найближчим часом ситуацію буде врегульовано і бюджетне фінансування кінематографії буде проводитися ритимічно – принаймні, за програмою «Державна підтримка кінематографії», адже уряд затвердив Порядок використання коштів, передбачених у бюджеті на ці цілі.

Бюджетні кошти будуть спрямовувати на:

  • виробництво та розповсюдження документальних, просвітницьких, анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії,  фільмів художньої та культурної значущості та фільмів-дебютів,
  • проведення міжнародних і вітчизняних кінофестивалів, кіноринків, кіноконференцій, кіносемінарів та інших кіномистецьких заходів та забезпечення участі в них фахівців у сфері кінематографії,
  • фінансову підтримку ДП «Національний центр Олександра Довженка» та Національної спілки кінематографістів України,
  • оплату заходів із збереження, відновлення, реставрації та популяризації національної кінематографічної спадщини, повернення її в Україну, якщо вона знаходиться за кордоном,
  • оплату виготовлення архівних комплектів вихідних матеріалів національних фільмів,
  • покриття витрат, пов’язаних із проведенням конкурсного відбору фільмів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів тощо.