У Парижі відбудеться «Тиждень українського кіно»

Ukraine_Scene_Libre

В рамках першого фестивалю сучасного українського мистецтва «Україна – вільна сцена», що відбудеться у Парижі у квітні, буде представлено добірку сучасного та класичного вітчизняного кіно. Про це йдеться у прес-релізі організаторів заходу.

Фестиваль «Україна – вільна сцена», організований ГОГОЛЬFEST, покликаний представити світові найактуальніші сторінки вітчизняної культури – від академічної музики до експериментального театру, від медіаінсталяцій до літературних бестселерів, познайомити європейського глядача із яскравими новітніми сторінками українського мистецтва, доповнити інформаційну картину, що склалася щодо України у закордонних ЗМІ, а також продемонструвати український погляд на події. Українські митці у Парижі покажуть, за що бореться і чого прагне український народ, зазначено у прес-релізі.

«Тиждень українського кіно в Парижі» в рамках фестивалю «Україна – вільна сцена» відбудеться із 8 по 14 квітня 2015 року в Фільмотеці Латинського кварталу Парижа (вул. Шампольйон, 9). Його організаторами стали Київський МКФ «Молодість» та Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього».

В рамках програми будуть показані найяскравіші українські кінороботи 2014 року, дві з яких присвячені Євромайдану та Революції гідності, а саме повнометражний документальний фільм «Український аргумент» (режисер Сергій Маслобойщиков) та альманах 13 короткометражних фільмів студентів 2 курсу КНУТКіТ ім. І.К. Карпенка-Карого «Чорний зошит Майдану».

У програму ввійшли два повнометражні художні фільми – «Поводир» (режисер Олесь Санін) і «Брати. Остання сповідь» (режисер Вікторія Трофіменко), а також добірка найкращих короткометражних робіт Національного конкурсу 44-го КМКФ «Молодість».

Стрічки особисто представлять паризькому глядачеві українські режисери й актори.

Крім того в рамках «Тижня українського кіно в Парижі» відбудуться покази відреставрованої української кінокласики: ігрового комедійного фільму «Шкурник» (1929, режисер Микола Шпиковський) та шедевру українського кіноавангарду «Навесні» (1929, режисер Михайло Кауфман).