Обнадійливі результати діяльності кінотеатру українського фільму «Ліра»

Lira_Kinoteatr

Секретар правління НСКУ, кінорежисер Дмитро Томашпольский розповів виданню Cultprostir про результати перших двох тижнів прокат-марафону українського кіно.

Відкриття кінотеатру українського фільму «Ліра» на базі Кінотеатру ім. Чапаєва (вул. Велика Житомирська, 40) відбулося 26 лютого 2015 року. Відтоді глядачі побачили на його екрані 27 вітчизняних фільмів – сучасні ігрові та документальні стрічки, а також класику українського кіно.

Покази відбуваються п’ять днів на тиждень. Дмитро Томашпольский розповів, що в середньому кожен сеанс відвідують 20-30 глядачів. Звичайно, буває і так, що у залі присутні лише двоє-троє осіб. Але навіть у такій ситуації сеанс не скасовують.

За інформацією дирекції кінотеатру, касові збори за перші десять днів склали близько 15 000 гривень (при тому, що ціна квитків коливається в межах 15-20 гривень). В сучасних умовах прокату вітчизняного кіно це – безумовний успіх і конкретна відповідь тим скептикам, які заперечують не лише попит на українські фільми, а й саме існування сучасного українського кінематографу, зазначив Дмитро Томашпольский.

Втім, святкувати перемогу поки зарано – варто подивитися результати першого місяця, півріччя та усього року.

За словами Дмитра Томашпольского, глядачам особливо припали до душі покази, супроводжувані зустрічами із авторами фільмів і кінокритиками. Тому програму «Музей кіно», в рамках якої щочетверга класичну вітчизняну стрічку представляє кінознавець Володимир Войтенко, і творчі зустрічі із режисерами і акторами у п’ятницю, буде доповнено. Невдовзі за участі авторів відбуватимуться покази і обговорення стрічок програм «Нове документальне кіно України» (у понеділок) та «Молоде кіно України» (у суботу).

Крім того було започатковано конкурс на кращу рецензію на стрічки репертуару кінотеатру українського фільму «Ліра».

Нагадаємо, 11 березня 2015 року VI Пленум правління НСКУ, розглянувши питання «Українське кіно 2010-2015 рр. Ідейно-творча складова: підсумки та оцінка ризиків на майбутнє», постановив: «Схвалити заснування кінотеатру українського кіно «Ліра» у місті Києві та звернутися до регіональної влади в областях України із закликом щодо заснування мережі подібних кінотеатральних закладів. Зобов’язати регіональні осередки НСКУ опікуватися цим питанням на місцях».

Про наміри створити кінотеатр українського фільму за зразком «Ліри» вже оголосили в Умані та Рівному.

20 березня 2015 року об 11.00 відбудуться установчі збори громадського об’єднання із робочою назвою «Товариство сприяння кінотеатру українського фільму “Ліра”». Місце проведення – зала кінотеатру українського фільму «Ліра» (вул. Велика Житомирська, 40, Львівська площа).