Кінорежисер Валеріу Жерегі став директором Національного центру кінематографії Молдови

1464860329

11 травня 2016 року Кабінет Міністрів Республіки Молдова за підсумками відкритого конкурсу призначив Валеріу Жерегі директором Національного центру кінематографії.

Валеріу Жерегі отримав найбільше балів на відкритому конкурсі на посаду директора Центру, який було проведено Міністерством культури Молдови.

Як повідомила міністр культури Моніка Бабук, конкурсна комісія відзначила проект стратегічного розвитку кінематографії, запропонований Валеріу Жерегі.

Валеріу Жерегі став першим директором Національного центру кінематографії.

Рішення створити такий Центр уряд Молдови прийняв 2 грудня 2015 року.

Центр є публічним закладом, уповноваженим проводити державну політику в галузі кінематографії, здійснювати моніторинг і нагляд застосування правових норм у цій сфері.

Фінансування Національного центру кінематографії здійснюється за рахунок бюджетних і власних коштів, а бюджет центру використовують для розвитку кінематографічних проектів і виробництва фільмів усіх жанрів, організації кінофестивалів і кінематографічних заходів у Молдові, участі молдовських фільмів і кінематографістів у міжнародних фестивалях.

Нагадаємо, що Валеріу Жерегі був режисером вітчизняної стрічки «Окупація», виробництво якої триває за підтримки Держкіно. Одначе у вересні 2015 року на засіданні членів Експертної комісії з питань кінематографії та представників Держкіно було прийнято рішення рекомендувати Держкіно замінити його на американського режисера Марка Хаммонда.

Тоді продюсер компанії «Інсайт медіа», що виробляє фільм, Володимир Філіппов пояснив необхідність заміни режисера творчо-виробничими проблемами.

До того творчо-виробничий конфлікт між режисером Валеріу Жерегі та «Інсайт медіа» у червні 2015-го розглядала Громадська рада при Держкіно.