Володимир Войтенко про час виходу програми «Арґумент-Кіно»

АргументКіно

8 травня о 23:15 у програмі Володимира Войтенка «Арґумент-Кіно» на телеканалі «1+1» – біографічний фільм про командувача Української Повстанської Армії Романа Шухевича «Нескорений» (2000) режисера Олеся Янчука та коментар автора стрічки. Також у програмі – кінотеатральні прем’єри й кінокалендар тижня.

Після того як було оголошено час виходу чергового випуску, традиційно запланований у ніч із неділі на понеділок, окремі глядачі «Арґументу-Кіно» – також традиційно – висловили своє незадоволення пізньою порою демонстрування програми.

Автор програми, секретар Правління НСКУ Володимир Войтенко прокоментував ситуацію:

– Мої вітання всім небайдужим! Деякі пояснення… Програма «Арґумент-Кіно» є моєю авторською програмою, і вона фактично чи не найдавніша авторська програма на всьому українському телебаченні – вже 17 років в ефірі, з осени 1999-го.

Фактично від самого початку «Арґумент-Кіно» виходить проти ночі або вночі – «Арґумент-Кіно» 16 років демонстрував арт-кіно, культове кіно й таке подібне; винятково українське – протягом останнього року.

Чому так пізно? – Канал комерційний і змагається за рекламний ринок з іншими подібними (на яких, погляньте, подібної програми близько нема). Подібне кіно скрізь у світі живе на каналах суспільного телебачення або ж спеціалізованих нішевих. Тому я особисто дивуюся, що «Арґумент-Кіно» взагалі є на комерційному каналі…

Що таке «авторська програма»? Зазвичай, так чи так, я добирає кіно для показу, а канал придбаває права, якщо має змогу. Також я з колегами представляю цей фільм для глядача в ефірі… І саме я запропонував придбати для показів 1 травня (Великдень) та 8 травня (День пам’яті та примирення) фільми Олеся Янчука «Владика Андрей» та «Нескорений».

Програму з «Нескореним» канал взагалі поставив на годину раніше, ніж зазвичай виходить програма (виходить після опівночі)… Тобто, якщо розглядати цей конкретний випадок виходу в ефір програми з фільмом «Нескорений» о 23:15, то за цим нема жодної конспірології, довгих чиїхось розмислів, сумнівів і такого подібного.

Взагалі, як показує практика, часто людські уявлення про світ, як про щось вкрай раціональне, кимось замислене й чітко продумане, систематизоване виявляються хибними. Просто ми не знаємо всіх обставин і фактів і складаємо картину світу з того, що бачимо і знаємо…

Повертаючись до… Інше питання: чи може цей фільм демонструватися зручнішого часу? Безумовно, що може й має. Але не в програмі «Арґумент-Кіно», бо вона 17 років виходить, коли виходить… Даруйте за багатослів’я, але не хочеться, щоб мене за моє ж жито, та й було бито.