Кращим фільмом за версією підлітків 12–14 років було визнано «Міс Неможливе» з Франції

EFA.Young.Audience.Award.16

8 травня 2016 року в Києві юне журі вже вдруге судило фіналістів однієї з найпрестижніших кінопремій Європи – Young Audience Award Європейської Кіноакадемії. Кращим фільмом за версією підлітків 12–14 років було визнано «Міс Неможливе» з Франції.

Перегляд фільмів-номінантів і голосування за лауреата Young Audience Award проходило одночасно в 31 країні – від Лондона до Тбілісі. Київ приймав участь у події вдруге. Думка юних киян збіглася з рейтингом більшості дітей Європи: левову частку голосів зібрав фільм «Міс Неможливе».

Сюжет фільму Емілі Дельоз обертається навколо бунтарки Аврори, яка переживає всі емоційні злети і падіння своїх 13 років. Міжнародна прем’єра «Міс Неможливе» відбулася на 66-му Берлінському кінофестивалі, де фільм був представлений у секції Generation.

Конкурентами картини Емілі Дельоз були стрічки «Рауф» з Туреччини і «Хлопчики» зі Швеції. Після перегляду кожного фільму в журі відбувалася дискусія. Глядачі вибирали переможця шляхом голосування. У той же день результати національних голосувань були передані в Ерфурт (Німеччина). За їх підсумками під час відео-конференції було оголошено загальноєвропейського переможця – лауреата Young Audience Award–2016.

Приз Європейської кіноакадемії є альтернативою кінопремії «Оскар» і за значенням прирівнюється до призу Каннського МКФ. Європейська кіноакадемія відзначає кращі стрічки вже 28 років, приз за кращий дитячий фільм був заснований 6 років тому.

Організаторами Young Audience Award в Україні виступає фестиваль для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» спільно з Goethe-Institut в Україні. Показ трьох фільмів проходив в столичному кінотеатрі «Жовтень», частування для маленьких глядачів приготувала ТМ «Премія Рікі Тікі».

«Чілдрен Кінофест–2016» пройде в 17 містах країни з 27 травня по 5 червня. Місія фестивалю – популяризувати кіно серед дітей різного віку і розвивати традиції сімейного культурного дозвілля. Безкоштовна реєстрація на покази починається 20 травня на сайті фестивалю.

«Артхаус Трафік», 9 травня 2016 року