Вийшов збірник «Олександр Довженко: Маловідомі сторінки»

Dovzhenko_Malovidomi_storinky

17 березня 2015 року у Харкові вийшло друком наукове видання «Олександр Довженко: Маловідомі сторінки» (Харків: «Дім Реклами», 260 с.), упорядковане кінознавцем Володимиром Миславським.

Основну частину текстів збірника до 120-річчя Олександра Довженка (2 розділ «Довженко – перший поет кіно») склали маловідомі широкому загалу публікації про кінотворчість Олександра Довженка 1920-х років, зокрема статті та рецензії на його німі фільми.

У 1 розділі «Штрихи до образу кіномитця» подано вже републіковані матеріали та статті, що створюють об’єктивну цілісну картину творчої атмосфери тогочасного соціально-культурного життя України.

У 3 розділі наведено дати і факти, пов’язані з кінотворчістю Олександра Довженка 1924–1930 років, тобто від часу його першого кінематографічного експерименту в харківській лабораторії Всеукраїнського фотокіноуправління до реорганізації того в «Українафільм».

Для укладання збірки Володимир Миславський опрацював близько трьох десятків українських («Коммунист», «ВАПЛІТЕ», «Театр, клуб, кино», «Театр – музика – кіно», «Всесвіт», «Культура і побут», «Нове мистецтво», «Харьковский пролетарий», «Нова генерація», «Радянське мистецтво», «Критика», «Зоря», «Кіно-вісти», «Культробітник», «Комсомолець України», «Молодняк», «Життя й революція») та російських («Известия ЦИК», «Новый зритель», «Рабочий и театр», «Новий Леф», «Коммунистическая революция», «Советское искусство», «Жизнь искусства», «Кино и культура», «Печать и революция», «Смена», «Красноармейское кино») видань 1924–1930 років. У розміщенні матеріалів дотримана хронологічна послідовність. Подано коментарі до деяких подій та фактів, а також короткі біографічні дані авторів публікацій. Матеріали викладено мовою оригіналу, збережено тогочасні правописні норми.

Видання «Олександр Довженко: Маловідомі сторінки» здійснене за сприяння депутата Харківської міської ради Габріела Михайлова.

З огляду на дуже невеликий тираж (60 примірників) Володимир Миславський зробив доступною електронну версію видання. Ознайомитися зі збірником «Олександр Довженко: Маловідомі сторінки» і завантажити його можна тут.