Внесено зміни до Регламенту роботи Українського Оскарівського комітету

Oscars-1

Засновники Українського Оскарівського комітету – Національна спілка кінематографістів України, Асоціація продюсерів України та Державне агентство України з питань кіно – затвердили Регламент роботи Українського Оскарівського комітету на 2019 рік, внісши до нього зміни.

Зміни були внесені до розділу регламенту, що регулює проведення конкурсу на визначення фільму, який Україна висуватиме на премію Американської кіноакадемії.

Якщо раніше Український Оскарівский комітет приймав до розгляду фільми, які відповідали правилам відбору фільмів Американської кіноакадемії для номінації «Найкращий іншомовний фільм», то тепер фільми мають одночасно відповідати таким критеріям:

– оригінальний запис діалогу, а також готовий фільм має бути переважно українською або кримськотатарською мовою;

– стрічка повинна мати свідоцтво національного фільму або статус фільму спільного виробництва відповідно до Європейської конвенції «Про спільне кінематографічне виробництво» чи інших чинних міжнародних угод у сфері кінематографії.

Ініціатором змін виступив голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Їх планували внести в регламент ще минулоріч. І навіть внесли, але зробили це запізно – буквально напередодні оголошення прийому заявок для участі українських фільмів у відборі на висування фільму на «Оскар».

Поява додаткових вимог заскочила зненацька і членів Українського Оскарівського комітету, яких ніхто щодо пропонованих змін не інформував, і, звичайно, мала би заскочити зненацька тих українських кінематографістів, які планували подавати свої стрічки для відбору.

Відтак, після перемовин, було вирішено відкласти запровадження новацій, а роботу Українського Оскарівського комітету у 2018 році провадити за тим же регламентом, що й у 2017 році, який, слід зазначити, жодних нарікань не викликав.

Прикметно, що затвердження нової редакції Регламенту роботи Українського Оскарівського комітету, який висуває перед фільмами, що прагнуть «Оскара», додаткові, не передбачені Амерканською кіноакадемією вимоги, відбулося того ж тижня, коли у Франції Національний центр кінематографії, навпаки, скасував додаткові вимоги до фільмів, які можуть бути висунуті від Франції на «Оскар».

Якщо раніше французькі правила вимагали від претендентів підтвердження широкого кінотеатрального прокату, то тепер прийматимуть на розгляд навіть ті стрічки, які демонструвалися  у кінопрокаті малому, відповідаючи мінімальній вимозі Американської кіноакадемії – сім днів кінопрокату поспіль в одному кінотеатрі.

Ліберальне рішення прийняли, аби Французький Оскарівський комітет міг обирати з максимально широкого кола претендентів, а кількість достойних стрічок, які не проходили «технічний відбір» (як це відбулося минулого року із фільмом Олів’є Ассаяса «Non-Fiction») – зменшилася.

Засновники Українського Оскарівського комітету, натомість, обрали іншу стратегію – замість довіряти фаховому рішенню членів комітету, який і покликаний визначити фільм, що має найбільші шанси привернути увагу Американської кіноакадемії, вони вирішили від початку звузити потенційну кількість стрічок, які можуть потрапити на розгляд.

Із Регламентом роботи Українського Оскарівського комітету – 2019 можна ознайомитися тут>>>

Сергій Васильєв