Зйомки стрічки Ахтема Сеїтаблаєва «Її серце» розпочнуться у червні

1463517085

У червні розпочнуться зйомки повнометражного українського фільму Ахтема Сеїтаблаєва «Її серце». Про таке 17 травня 2016 року розповіли на прес-конференції творці фільму.

У прес-конференції взяли участь режисер Ахтем Сеїтаблаєв, продюсер стрічки Іванна Дядюра, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Ахтем Сеїтаблаєв розповів, що сценарій фільму засновано на реальних історичних подіях ХХ століття. У ньому йдеться про кримську татарку Саїде Аріфову, яка під час Другої світової війни врятувала 88 дітей єврейської національності, приречених на загибель. Ризикуючи власним життям, дівчина прихистила їх у дитячому будинку в Криму, навчала традицій ісламу та Корану, видаючи їх за кримських татар.

Розповіли також і про акторів, що зніматимуться у фільмів. Для багатьох із них стрічка стане дебютом у кіно. Головну героїню Саїде гратиме молода актриса, ім’я якої творча група поки що тримає у таємниці, вона вже брала участь у декількох телевізійних проектах і театральних постановках. Ахтем Сеїтаблаєв зазначив, що склад акторської групи буде міжнародним. Зніматися в кіно будуть діти у віці від 5 до 14 років, яких каcтинг-менеджери проекту шукали декілька місяців по всій Україні.

«Приблизно 60–70% натурних зйомок проходитимуть у Грузії, тому що, на жаль, у Криму поки що неможливо знімати фільми і на цю тематику. Ми знаємо, як нинішня кремлівська влада, окупаційна влада Криму реагують на спроби митців осмислити і розповісти правду», – сказав Ахтем Сеїтаблаєв, передає «Укрінформ».

Як повідомила продюсер стрічки Іванна Дядюра, бюджет фільму становить 31 мільйон гривень, з яких 10 мільйонів виділяє держава.

«Держава вже виплатила 7 мільйонів гривень. Це все, що ми могли зробити згідно із чинним законодавством, оскільки решта виплачується після завершення», – пояснив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

За його словами, Держкіно підтримало проект, оскільки історія Саїде варта того, щоб її знали якомога більше людей.

«По-друге, Ахтем Сеїтаблаєв є одним з небагатьох українських режисерів, який має досвід створення фільмів, що користуються успіхом у глядача. Це та людина, якій не страшно довірити державні гроші. Ми переконані, що вони у надійних руках», – наголосив Пилип Іллєнко.

Ще одним переконливим аргументом на користь цього проекту, зазначив він, є популярність та упізнаваність Ахтема Сеїтаблаєва як актора, «бо кіно – це система, яка не працює без відомих облич. Це так само є певною запорукою того, що фільм матиме інтерес глядача не тільки через його тематику».

Нагадаємо, Ахтем Сеїтаблаєв у 2012 році як режисер зняв перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і першу художню картину про депортацію кримських татар «Хайтарма». Він же виконав у стрічці головну роль – легендарного льотчика двічі Героя Радянського Союзу Амет-Хана Султана.

Продюсер фільму Іванна Дядюра, розповідаючи про технічні аспекти зйомок, зауважила, що, у порівнянні із «Хайтармою», новий фільм Ахтема Сеїтаблаєва буде камерним кіно. Зйомки планують розпочати 11 червня. Проходитимуть вони у Грузії та Україні. Також, за планами, зйомки мають відбутися в Ізраїлі.

Виробництво стрічки планують завершити у 2017-му.

«Укрінформ» і власна інформація НСКУ