1 серпня 2019 року український анімаційний фільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» Олега Маламужа, створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно, виходить в російський кінопрокат.
Український фільм у кінопрокат випускає дистриб’ютор «Експонента Фільм» під назвою «Руслан і Людмила: Перезавантаження», використовуючи у промоції фільму апеляції до поеми Олександра Пушкіна.
6 червня 2019 року дистриб’ютор написав: «220 лет назад родился великий русский поэт Александр Сергеевич Пушкин. Именно его произведение «Руслан и Людмила» послужило вдохновением для создания яркой анимации «Руслан и Людмила: Перезагрузка». Во всех кинотеатрах уже 1 августа!»
Тут варто нагадати історію створення анімаційної стрічки «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила».
Кіностудія «Анімаград», що входить до групи кінокомпаній Film.UA, подавала проект анімаційного фільму «Руслан і Людмила» на Восьмий конкурсний відбор кінопроектів для формування програми виробництва та розповсюдження національних фільмів 2016–2017 років.
Але у березні 2016 року Експертна комісія Держкіно відмовилася надати підтримку проекту фільму (зокрема, й тому, що його планували створити за мотивами російської класики).
Тож кіностудія «Анімаград» переробила кінопроект, подавши його на Дев’ятий конкурсний відбір під назвою «Викрадена принцеса» – і, з новою концепцією, у вересні 2016 року здобула державну підтримку.
Повідомляючи про перемогу у конкурсному відборі, Film.UA Group зазначала: «”Викрадена принцеса” – пригодницька історія кохання мандрівного актора та князівської доньки, яку викрадає злий чаклун. Казковий всесвіт мультфільму розроблено за мотивами історії та легенд Київської Русі».
Про Олександра Пушкіна і його поему «Руслан і Людмила» – не йшлося.
Тоді ж, у вересні 2016 року, сторінка фільму у Facebook змінила назву з «Руслан і Людмила» на «Викрадена принцеса».
Згадали про «Руслана і Людмилу» ближче до виходу фільму в український кінопрокат, коли у жовтні 2017 року анімаційну стрічку знову було перейменовано. Її назвали «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила».
Бюджет фільму склав 95,2 млн. грн. Частка державної підтримки, виділеної Держкіно, становить 19 млн. грн.
Сергій Васильєв