2 квітня дві українські стрічки вийшли в прокат

Prokat_2_kvitna_2015

2 квітня 2015 року у вітчизняний кінопрокат вийшли українсько-російська військова драма «Незламна» та черговий – вже третій – альманах молодого українського кіно від творчого об’єднання «Вільні».

Українсько-російська ко-продукція «Незламна» розповідає історію радянського снайпера Людмили Павличенко, що під час Другої світової війни застрелила три сотні ворогів, а згодом була членом делегації СРСР у США і затоваришувала із дружиною президента Елеонорою Рузвельт.

Режисер Сергій Мокрицький спільно з продюсерами позбавив історію достовірності у змалюванні радянської тоталітарної реальності й усіх тих деталей, що могли викликати прямі алюзії з нинішніми подіями неоголошеної війни Росії проти України, акцентувавши з одного боку на масштабному видовищі, а з іншого – на особистій жіночій історії героїні, втіленої Юлією Пересільд. Також у ролях: Євген Циганов, Микита Тарасов, Джоан Блекхем, Віталій Лінецький, Станіслав Боклан, Дмитро Лалєнков, Микола Боклан, Олександр Ярема, Олег Драч.

Фільм було профінансовано Державним агентством України з питань кіно, так само як і з російського бюджету. Коли його запускали у виробництво, продюсерам ішлося про створення українсько-російської роботи під назвою «Битва за Севастополь», приуроченої до 70-річчя перемоги у Другій світовій війні. Фільму, який би розповідав про спільну перемогу «братніх народів».

Утім, у процесі роботи над стрічкою, з огляду на анексію Криму та початок бойових дій на Донбасі, цей задум зазнав певних корекцій. Зокрема, для українського кінопрокату фільму було обрано іншу назву. Але в Росії стрічка вийшла саме як «Битва за Севастополь».

Читайте рецензію кінокритика Ігоря Грабовича «Незламна на сафарі».

«Альманах №3» від творчого об’єднання «Вільні», що представляє чотири стрічки молодих українських кінематографістів, демонструватиметься від 2 до 8 квітня у залі «Сінематека» кінотеатру «Київ».

До альманаху увійшли драма «Знеболювальне» Валерії Сочивець, «Пробудження» Мар’яни Литвинової, «Убивці» Андрія Кравченка та документальна робота «Обличчя» Нікона Романченка, що є переможцем українського конкурсу МКФ «Молодість – 2014»

Про фільми:

«Знеболювальне»
(Україна, 16 хв.)
Режисер та автор сценарію: Валерія Сочивець
Оператор: Олексій Тригуб
В ролях: Дарина Плахтій, Дмитро Лінартович

Лікар змушений їхати разом із своєю пацієнткою в гори. Це буде подорож, яку він ніколи не зможе забути.

«Пробудження»
(Україна, 21 хв.)
Режисер та автор сценарію: Мар’яна Литвинова
Оператор: Олександр Петроченко
В ролях: Микита Сітдіков, Христина Сиволап, Наталія Краснянська, Віталій Савчук

Історія творчо обдарованого юнака. Він шукає своє місце у світі, не зважаючи на нерозуміння оточуючих, жорстокість і біль.

«Убивці»
(Україна, 19 хв.)
Режисер та автор сценарію: Андрій Кравченко
Оператор: Артем Гвоздков
В ролях: Ерік Ярошенко, Сергій Криворотько, Дмитро Забарило, Сергій Горний, Ігор Висневський, Нікон Романченко

Екранізація за мотивами однойменного оповідання Е.Хемінгуея. Історія боксера, який знає про свою загибель від убивць. Ця історія несе асоціації з деякими реаліями в сучасному середовищі молодих людей в Україні.

«Обличчя»
(Україна, 25 хв.)
Режисер та автор сценарію: Нікон Романченко
Оператор: Анастасія Лисенко

Історія українського Майдану 2013-2014 років, яка проходить через обличчя героїв української революції Гідності ХХІ століття. Від романтичного співочого початку – до палаючої вогненної боротьби за свободу і незалежність.

Продовжується український кінопрокат документальних стрічок «Все палає» (реж. Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков) і «Добровольці Божої чоти» (реж. Леонід Кантер, Іван Ясній) та фільму-мюзиклу «Z Джок» Олексія Залевського (спільного виробництва України та Великобританії). Крім того у кінотеатрах Києва демонструється анімаційний збірник «Пригоди Котигорошка та його друзів» (реж. Ярослава Руденко-Шведова).