У кінотеатрі «Ліра» відбудеться День Сергія Параджанова

Paradzhanov_den_Lira

9 квітня у кінотеатрі українського фільму «Ліра» відбудеться День Сергія Параджанова, присвячений 50-річчю виходу на екрани його стрічки «Тіні забутих предків».

О 14:30 режисер Олена Фетісова представить художній фільм-біографію видатного митця «Параджанов» (реж. Олена Фетісова та Серж Аведікян, Україна / Франція / Вірменія / Грузія, 2013).

Сергій Параджанов створює великі фільми, що приносять йому міжнародне визнання. Його зухвала поведінка призводить до конфлікту з радянським тоталітарним режимом. За сфабрикованим звинуваченням режисера кидають до в’язниці. Але незламна любов до краси дає сили творити, незважаючи на роки ув’язнення і заборону на роботу в кіно.

О 17:00 народна артистка України Лариса Кадочникова, неповторна Марічка з «Тіней забутих предків», представить документальну стрічку «Лариса Кадочникова. Автопортрет» (реж. Дмитро Томашпольский, Лариса Кадочникова, 2013).

У експериментальній роботі, що стала дебютом Лариси Кадочникової в режисурі, легенда українського поетичного кіно пише свій автопортрет. Протягом ночі – від чистого аркушу до готового портрету. В цю ніч зникають межі часу та простору. У сусідній кімнаті – сцена київськог Театру російської драми імені Лесі Українки, у коридорі — сходи московського ВДІКу, а якщо вийти із будинку — можна опинитися в Мар-дель-Плата на березі Атлантичного океану, в місті, де тільки-но триумфально демонструвалися «Тіні забутих предків», звідки і пішла світова слава актриси. А ще – три ролі, про які вона мріяла. І ця мрія здійсниться в цю ніч…

О 19:00 відбудеться показ шедевру Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» (1964).

Вступне слово перед переглядом фільму скажуть кінокритик, ведучий програми «Аргумент кіно» на каналі «1+1», секретар правління НСКУ Володимир Войтенко та народна артистка України Лариса Кадочникова, виконавиця головної жіночої ролі фільму

Десятки років ворогували два гуцульських роди — Палійчуки та Гутенюки. Але сталось так, що покохав Іван Палійчук красуню із ворожого роду — Марічку, якій судилося прожити коротке, але щасливе життя… Не міг без неї бути щасливим Іванко. Але він жив далі. Одружився. Був коханим. Дітей не було. Господарював. І шукав смерть, яка забрала в нього кохану. Тільки у передсмертному маренні Іван знову набув свого щастя.

О 21:00 відбудеться показ вигадливого документального фільму «Небезпечно вільна людина» (2005)

Фільм про життя і діяльність славетного режисера Сергія Параджанова представлять його автори – режисер, заступник голови НСКУ Роман Ширман і автор сценарію, голова Спілки Сергій Тримбач.

Адреса кінотеатру українського фільму «Ліра»: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 40.