21 травня – День Миколи Мащенка у «Лірі»

1432154688

21 травня 2015 року у кінотеатрі українського фільму «Ліра» відбудеться День Миколи Мащенка.

На сеансах о 15:00 та о 17:00 буде продемонстровано добірку із короткометражних ігрових фільмів «Дитина» (реж. Микола Мащенко, 1967) та «Вчитель німецької» (реж. Павло Мащенко, 2013) і документальної роботи «Микола Мащенко. Незавершений портрет» (реж. Лариса Роднянська, 1999), а о 19:30 – історичну драму Миколи Мащенка «Комісари».

Воєнний фільм Миколи Мащенка «Дитина» (1967), за словами генерального директора Національного центру Олександра Довженка Івана Козленка, є камерним шедевром, у якому велика війна залишається за кадром. В кадрі – променястий дитячий лик (донька Леоніда Осики Тетяна), сповнений пантеїстичного дзижчання вічний праліс і сутичка двох людей, яких війна змушує вбити одне одного. Але поміж них стає дитина… Цей пронизливий гуманістичний гімн людині – одне з найбільш вражаючих і конденсованих антимілітаристських висловлювань в українському кіно, зазначає Іван Козленко.

Історична драма Павла Мащенка «Вчитель німецької», створена за оповіданням Миколи Мащенка, – це фільм-спогад хлопчика, якому в період нацистської окупації було десять років. Війна назавжди вкрала у нього дитинство, проте лишила на згадку одну недовгу зустріч – із німецьким солдатом, вчителем, достойним сином свого народу, високий вчинок якого став великою перемогою в його особистій війні з фашизмом.

О 19:30 у рамках репертуарної рубрики кінотеатру «Ліра» «Музей кіно», яка щочетверга пропонує твори вітчизняної класики, глядачі отримають нагоду подивитися історичну драму Миколи Мащенка «Комісари» (1969), зняту за однойменною повістю Юрія Либединського.

1921 рік. Розвал і контрреволюція лихоманять країну, а партія направляє своїх бійців учитися господарювати, будувати молоду державу. Але їм не вдається спокійно повчитися. Недобиті банди готуються напасти на місто. Та й на самих курсах не все гаразд. Різні люди зібралися тут, по-різному ставляться до нових задач…

У стрічці зіграли Костянтин Степанков, Іван Миколайчук, Федір Панасенко, Борислав Брондуков, Володимир Скоморовський, Лариса Кадочнікова, Іван Гаврилюк, Леонід Бакштаєв, Михайло Голубович, Микола Гринько та інші.

Перед демонструванням фільму вступне слово скаже кінокритик, ведучий програми «Аргумент-кіно» на каналі «1+1», секретар правління НСКУ Володимир Войтенко.

Адреса кінотеатру «Ліра»: вул. Велика Житомирська, 40.