«Фаворитка»: підсумки 1-го вікенду

Favourite

31 січня 2019 року в український кінопрокат вийшла стрічка Йоргоса Лантімоса «Фаворитка».

Фільм, що претендує на десять «Оскарів» від Американської кіноакадемії та дванадцять премій BAFTA від Британської кіноакадемії, дистриб’ютор Ukrainian Film Distribution випустив у кінопрокат без перекладу, виключно мовою оригіналу (поки що вітчизняне законодавство дозволяє демонструвати зарубіжні фільми без дублювання, озвучування або субтитрування українською мовою).

За повідомленням дистриб’ютора, студія-правовласник Fox спершу взагалі відмовилася випускати фільм в український кінопрокат, з огляду на низькі прогнозовані результати цього кінопрокату (той факт, що піратська» версія стрічки вже була доступна в мережі Інтернет теж оптимізму не надавав). Тож вихід фільму в оригіналі став компромісним варіантом.

«Фаворитку» взялися демонструвати на 13 екранах. З 31 січня по 3 лютого 2019 року фільм подивилися 1944 глядачі, які придбали квитки середньою ціною 101 грн. на суму 197 тис. 181 грн. На один екран було продано 150 квитків.

Рік тому схожим чином, виключно мовою оригіналу, 15 березня 2018 року Ukrainian Film Distribution випустила драму «Три білборди за межами Еббінга, Міссурі» Мартіна Макдони, яка також претендувала на низку «Оскарів». Фільм був у кінопрокаті три тижні. Станом на 1 квітня 2018 року його подивилися 1782 глядачі. Касові збори склали 168 тис. 537 грн.

Сергій Васильєв