«Кіборгів» подивилися 106 тисяч глядачів

Kiborgi_Rezylt

Автори військової драми «Кіборги» (реж. Ахтем Сеітаблаєв) повідомили, що збори фільму за перший вікенд його кінопрокату, із 7 по 10 грудня 2017 року, склали 8 млн. 187 тис. гривень, а стрічку подивилися 106 тис. глядачів.

Це найкращий результат за підсумками першого вікенду для українського фільму, створеного не у копродукції.

Цілком оцінити підсумки першого вікенду показів «Кіборгів» можна буде найближчими днями, коли опублікують повні дані, передусім, про збори і кількість глядачів фільму на допрем’єрних показах, які, судячи з усього, також було враховано у представлених даних. Але навряд чи вони істотно скорегують результати стартового вікенду.

«Кіборги» у свій перший вікенд виступили краще, аніж комедія Олега Борщевського «Dzidzio Контрабас», яка вийшла у кінопрокат 31 серпня цього року. Її касові збори склали 7 млн. 890 тис. гривень, а подивилися фільм 102 тис. глядачів.

У ЗМІ поруч із результатами цих двох стрічок наводять також показники «Сторожової застави» Юрія Ковальова, які називають рекордними. Однак, рекордний результат «Сторожової застави» створено штучно – шляхом додавання до результатів першого вікенду фільму, що вийшов у прокат 12 жовтня цього року, зборів у неробочий понеділок. Без такої маніпуляції результати першого вікенду «Сторожової застави» програють і «Dzidzio Контрабасу» і, тим більше, «Кіборгам».

Також важливо розуміти, що рекордними результати названих фільмів є за умови застосування спеціального критерію – штучного виділення з усіх українських фільмів саме тих, які були створені не у копродукції, тому що, наприклад, російсько-українська стрічка «8 кращих побачень» (реж. Марюс Вайсберг) у свій перший вікенд у березні 2016 року зібрала 11 млн. 494 тис. гривень і 168 тис. глядачів.

До слова, на той момент автори стрічки не оголошували про те, що фільм створено у копродукції. Коли він виходив у кінопрокат, Державне агентство України з питань кіно видало йому посвідчення, в якому країною-виробником була вказана виключно Україна.

Попри високий стартовий результат, перспективи «Кіборгів» у прокаті виглядають не надто втішно, оскільки вже 14 грудня максимально широким прокатом в українських кінотеатрах – так само як і по всьому світу – розпочинаються покази нового епізоду «Зоряних воєн» – фільму Райана Джонсона «Останні джедаї», що відбере на себе переважну більшість кіноекранів і найпривабливіших вечірніх сеансів.

З цього приводу у Державному агентстві України з питань кіно 11 грудня 2017 року відбулася зустріч представників органів влади, продюсерів фільму і кінотеатральних мереж, на якій кінотеатри, яким держава буквально днями повернула пільги, переконували врахувати інтереси українського кінематографа.

Голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України Вікторія Сюмар із цього приводу написала таке:

«Увечері в Держкіно зустрілися з представниками мереж кінотеатрів. Чому? Тому що зараз ми всі пишемо про те, що «Кіборги» – крутіше «Дюнкерка», але вже за кілька днів в прокаті «Зоряні війни». І вони витісняють з наших кінотеатрів Кіборгів з нашою війною….

Домовилися, що «Кіборги» показуватимуть декілька тижнів. Всупереч і поруч з касовими «Зоряними війнами».

Дистриб’ютори та кінотеатри мають вірити в своє. В Українське. І «Кіборги» – це величезний крок до цієї віри.

Цифри – понад 8 млн. грн. касових зборів за кілька днів і заповнюваність в тій же мережі «Мультиплекс» – біля 40%.

І ще нам треба бренд українського кіно, зі своїми акторами-зірками, кінокритиками і телепрограмами. І ми це зробимо».

Директор кінотеатру «Жовтень» Людмила Горделадзе повідомила, що за перший вікенд у цьому київському кінотеатрі, який широко враховує інтереси українського кіно, «Кіборгів»  подивлися 1600 глядачів.

В обговоренні Олена Ніцко, директор із маркетингу мережі кінотеатрів «Сінема Сіті», відзначила, що за перший вікенд у кінотеатрах мережі у Києві, Одесі та Тернополі відбулися 105 сеансів «Кіборгів», які відвідали 4500 глядачів.

Доповнено 13 грудня 2017 року. У зведеній статистиці результатів кінопрокату за вікенд зазначено, що за перший вікенд «Кіборгів», з 7 по 10 грудня 2017 року, подивилися 106 тис. 350 глядачів, а збори склали 8 млн. 186 тис. 701 гривню, тобто ту ж інформацію, що й поширену авторами стрічки напередодні. Одначе, без вказівки, що тут враховано також результати допрем’єрних показів фільму, які, за повідомленням видання «Медіаняня», принесли близько 200 тис. гривень.

Сергій Васильєв