«Сторожова застава»: підсумки першого вікенду

Storozhova.Zastava.1

За підсумками першого вікенду кінопрокату, з 12 по 15 жовтня 2017 року, «Сторожову заставу» Юрія Ковальова подивилися 85 тис. 248 глядачів.

Збори склали 6 млн. 333 тис. 321 грн.

Фільм демонстрували на 209 екранах. Це означає, що в середньому збори з одного екрану склали 30 тис. 303 грн. Середня кількість глядачів на екран становила 408.

Напередодні автори фільму «Сторожова застава» поширили інформацію про те, що за підсумками першого вікенду стрічку подивилися 110 тис. 626 глядачів, а її збори склали 8 млн. 184 тис. 869 грн. Вочевидь, вони мали на увазі підсумки «довгого вікенду» – із понеділком, 16 жовтня 2017-го, включно, адже для більшості українців він був вихідним днем.

Без понеділкових зборів, результати «Сторожової застави» залишаються вражаючими для українського фільму у вітчизняному кінопрокаті, але не є рекордними, адже комедію Олега Борщевського «Dzidzio Контрабас» у перший вікенд кінопрокату, з 31 серпня по 3 вересня 2017 року, подивилися 101 тис. 890 глядачів, а її збори склали 7 млн. 650 тис. грн.

Своїм успіхом «Сторожова застава» значною мірою завдячує масштабній промоційній кампанії. Останній трейлер фільму у YouТube подивилися понад 1 млн. 100 тис. разів, а у Facebook – понад 900 тис. разів.

При тому промоційна кампанія не обмежувалася онлайн-простором, а намагалася виходити за його межі (наприклад, завдяки появі героїв фільму у давніх костюмах у київському метро, на станції «Золоті ворота»).

До того ж, із «Сторожовою заставою» знайомили потенційних глядачів уже тривалий час, адже фільм планували випустити у кінопрокат 22 грудня 2016 року і до цієї дати вже готували промоційну кампанію.

За підсумками першого вікенду кінопрокату «Сторожової застави» голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко написав розлогу статтю, в якій зазначив, що український фільм, який збирав аншлаги, деякими великими кіномережами був представлений на значно меншій кількості сеансів, ніж американська прем’єра цього ж тижня «Баррі Сіл: Король контрабанди» Дага Лаймана.

На думку голови Держкіно, це рішення було позбавлене бізнесового сенсу, а виявило передусім упереджене ставлення до українського кінематографа.

«Баррі Сіл: Король контрабанди» з 12 по 15 жовтня 2017 року подивилися 134 тис. 214 глядачів.

Збори склали 10 млн. 982 тис. 229 грн.

Фільм демонстрували на 236 екранах. В середньому збори з одного екрану склали 46 тис. 535 грн. Середня кількість глядачів на екран становила 569.

Фільм посів першу сходинку рейтингу стрічок за підсумками вікенду.

Результати першого вікенду показів фільму «Баррі Сіл: Король контрабанди», загалом, відповідають «середнім» показникам стрічок Тома Круза в українському кінопрокаті – саме він є головною зіркою й ініціатором створення фільму.

При тому стрічка випередила за загальною кількістю глядачів і за кількістю глядачів на один екран фільм за участі Тома Круза «Джек Річер: Не відступай» (жовтень 2016-го), який – так само як і фільм «Баррі Сіл: Король контрабанди» – було позбавлено яскравих фантастично-видовищних елементів, а також – шпигунську стрічку «Місія нездійсненна: Нація ізгоїв», що вийшла у серпні 2015 року схожою кількістю екранів і була продовженням головного і найпопулярнішого кінематографічного серіалу за участі Тома Круза.

Детальніше про бізнесовий вибір кінотеатрів на користь Тома Круза читайте тут>>>.

Сергій Васильєв