«Межа» утримує першість у словацькому кінопрокаті

Mezha

Словацько-український кримінальний трилер Петера Бебʼяка «Межа» протягом трьох тижнів утримує першість у словацькому кінопрокаті.

Стрічка вийшла у кінопрокат у Словакії 3 серпня 2017 року і за підсумками першого вікенду з 3 по 6 серпня 2017-го посіла перше місце у кінопрокаті, встановивши низку рекордів: за перший день показів її подивилися рекордні 16 тис. 423 глядачі, а за перший вікенд – рекордні 69 тис. 242 глядачі.

Фільм демонстрували у 71 кінотеатрі. Збори «Межі» за перший вікенд склали 375 тис. 959 євро (ще 2 тис. 937 євро принесли допремʼєрні покази фільму).

У другий вікенд з 10 по 13 серпня 2017 року фільм також утримав першість у місцевому кінопрокаті. Збори стрічки впали лише на 20,5% і склали 299 тис. 446 доларів. Фільм демонстрували у 66 кінотеатрах.

У третій вікенд з 17 по 20 серпня 2017 року фільм продовжив залишатися на першому місці у кінопрокаті. Збори стрічки склали 183 тис. 894 євро (падіння 38,6%). Кількість кінотеатрів, які демонстрували фільм, скоротилася до 58.

Загалом від початку прокату у Словаччині квитків на «Межу» продали на 1 млн. 393 тис. 427 євро.

Дистрибуцією фільму у Словаччині займається компанія Continental Film.

Згодом стрічку буде випущено у кінопрокат Чехії та України.

В Україні фільм вийде 16 листопада 2017 року. Дистрибуцією стрічки опікується компанія Ukrainian Film Distribution.

«Межу» було вироблено словацькою компанією «Wandal Production, s.r.o.» у копродукції із українською компанією «Гарнет Інтернешнл Медіа Груп», а також RTVS, HomeMedia Production та продюсером Мартіном Когутом за підтримки Словацького аудіовізуального фонду, Державного агентства України з питань кіно, програми ЄС «Креативна Європа», Міністерства культури Словаччини та Братиславського регіону.

Бюджет стрічки – 1,3 млн. євро (37 млн. гривень).

Премʼєра «Межі» відбулася в міжнародному конкурсі 52-го МКФ у Карлових Варах. Стрічку було відзначено нагородою за найкращу режисуру.

Кримінальна історія «Межі» розгортається в самому серці словацько-українського прикордоння, де перетинаються культури, мови і людські життя. Неспокійний час починається для Адама Крайняка, глави сімʼї та ватажка організованої злочинності на словацько-українському кордоні. Його найстарша дочка збирається вийти заміж за місцевого злодія на імʼя Івор. Український партнер Адама Йона здіймає бунт, і на кордоні починає зʼявлятися новий продукт – наркотики.

Сергій Васильєв