11 липня – показ фільму «Las Meninas» Ігоря Подольчака

Meninas

11 липня 2018 року, о 20:00 у PinchukArtCentre відбудеться показ фільму «Las Meninas» Ігоря Подольчака.

Показ фільму «Las Meninas» (2008) режисера Ігоря Подольчака проходитиме в рамках фільмової програми «Коливання і відносність» до виставки «Червона книга: радянське мистецтво Львова 80–90-х років».

Вхід безкоштовний.

Кіноробота алегорично розповідає про актуальний час як симптом, де глобальна історія знаходить свій вияв у локальних формах. Патологія та норма, їхня відносність, а також питання гри й маніпуляції у «Las Meninas» через окремі ланці масок і гіпербол доносять те, які трансформації відбулись з суспільством після розпаду СРСР, а передусім тих ідейних компонент, що становили кістяк цього корабля. Коливання і відносність – стрижень не лише історії сім’ї чи окремої людини, але й усього соціокультурного процесу.

Кожна зі складових фільмової програми «Коливання і відносність» розкриває та увиразнює сукупність ідейних наративів повоєнного часу. Соціокультурні зміни, часова віддаленість від моменту створення «Іванни» (реж. В Івченко), «Чарівного голосу Джельсоміно» (реж. Т. Лисиціан) до «Las Meninas» (реж. І. Подольчак) створюють можливість розглянути візуальну складову сюжету та результати роботи сценаристів. Історії пов’язані з культурою повоєнного Львова, безпосередньо («Іванна») чи опосередковано (знятий у цьому міському середовищі «Чарівний голос Джельсоміно») чи інспіровані ним («Las Meninas»). Кожен з цих фільмів – виразний зріз ідей свого періоду, його потреб та мови художньої культури, що мала активне застосування та запит у тогочасному суспільстві.

Куратор програми – співкураторка виставки «Червона книга: радянське мистецтво Львова 80-90-х років» Галина Хорунжа.

Реєстрація на подію тут>>>

Офіційна інформація