15-й фестиваль «Нове британське кіно» відкрився фільмом «Суфражистка»

Nove.Britanske.kino.15

26 листопада 2015 року у Києві стартував фестиваль «Нове британське кіно». До 2 грудня столичні глядачі побачать найкращі прем’єри року з Великої Британії: антиутопію «Лобстер», призера Берлінале «45 років», «Запалюючи зірки» з Елайджею Вудом та інші новинки. Фільм-відкриття – «Суфражистка» з Кері Малліган і Меріл Стріп. Усі стрічки демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Фестиваль відкрив заступник Посла Великої Британії в Україні Мартін Дей, а програму представила спеціальна гостя – Крістін Бардслі, радниця Британської Ради з питань кіно. Впродовж останніх 13 років Крістін Бардслі займається відбором британських фільмів та короткометражок для участі у міжнародних програмах і шоукейсах, курує напрямок документалістики на Лондонському кінофестивалі й виступає консультантом фестивалю BBC Art Screen Festival.

Під час презентації «Нового британського кіно» перед глядацьким залом Мартін Дей підкреслив: «Британському Посольству і Британській Раді в Україні дуже приємно відкривати цей фестиваль. Ми щасливі, що в українців є можливість дивитися наші найкращі фільми мовою оригіналу. Удвічі приємно, що наступний рік в Україні оголошено роком англійської мови».

Кінофорум відкрився картиною «Суфражистка» з Кері Малліган, Меріл Стріп і Хеленою Бонем Картер. Для гостей звучав live-mix від Валерії Чачібаї – радіоведучої Радіо Аристократи і продюсерки української версії культового шоу The Selector. Настрій задавало ігристе вино від Marengo.

У програмі фестивалю–2015 – антиутопія Йоргоса Лантімоса «Лобстер», що здобула Приз журі Каннського фестивалю, і мелодрама «45 років», за яку дует Тома Кортні і Шарлотти Ремплінг був відзначений «Срібним ведмедем» на Берлінському кінофестивалі. Глядачі побачать байопік «Запалюючи зірки» з Елайджею Вудом, і комедію «Леді у фургоні» з Меггі Сміт. Окрім того, на кіноманів чекає традиційна підбірка короткометражок, номінованих на премію Британської кіноакадемії BAFTA цього року. Після фестивалю картини «Запалюючи зірки» і «45 років» вийдуть в український прокат.

Цього року «Нове британське кіно» відбувається у столичному кінотеатрі «Київ» з 26 листопада по 2 грудня. Організатори фестивалю – Британська Рада в Україні та компанія «Артхаус Трафік».

«Артхаус Трафік», 27 листопада 2015 року