3 грудня «Надновий Заповіт» Жако ван Дормеля виходить у кінопрокат

Nadnoviy.Zapovit

Із 3 грудня 2015 року в українському прокаті стартує сатирична комедія «Надновий Заповіт» від Жако Ван Дормеля, творця фільму «Містер Ніхто». За сюжетом, Бог, який живе у Брюсселі, має не лише сина, а й дочку. Бельгія висунула картину на здобуття «Оскара» за найкращий фільм іноземною мовою.

Згідно з «Надновим Заповітом», Бог – неврівноважений брюселець, який насилає на людство різноманітні нещастя, а заразом тероризує свою дружину й 10-річну дочку Ею. Одного разу, не витримавши самодурства батька, Ея тікає з домашнього ув’язнення – і вирушає пізнавати світ.

«Для мене не існує добра і зла, – розповів режисер стрічки Жако ван Дормель під час відеоконференції в Києві. – Є речі, зроблені з любов’ю або без. Герої мого фільму дізнаються дати власної смерті – це робить їх сміливішими. Вони перестають сподіватися на майбутнє щастя і намагаються зробити щасливим кожен новий день».

Роль Бога виконав популярний комік Бенуа Пульворд. «У житті він дуже м’яка людина, – каже режисер. – Зазвичай чим добріша людина, тим краще їй вдається роль негідника. А сильний негативний образ – запорука гарного фільму». Також, у ролі простої смертної, у стрічці з’являється Катрін Деньов.

Жако Ван Дормель – автор гучної фантастичної драми «Містер Ніхто», володар «Золотої камери» Каннського кінофестивалю за найкращий дебют. Прем’єра «Наднового Заповіту» відбулася на Каннському кінофествалі, де фільм був представлений у рамках «Двотижневика режисерів». У Франції «Надновий Заповіт» став касовим хітом, у перший же вікенд потіснивши лідерів прокату. Бельгія висунула картину на здобуття премії «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». Зараз «Надновий Заповіт» претендує на звання найкращої комедії року, потрапивши до переліку номінантів на «європейський Оскар» – премію Європейської кіноакадемії.

«Надновий Заповіт» вийде на екрани українських кінотеатрів 3 грудня. Прем’єра відбудеться у столичному кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Gulliver) за підтримки ТМ Stella Artois, незмінного партнера новинок бельгійського кіно.

«Артхаус Трафік», 1 грудня 2015 року