16 лютого «Патерсон» Джима Джармуша виходить у кінопрокат

Paterson

16 лютого 2017 року на екрани українських кінотеатрів виходить «Патерсон» – сучасна казка про кохання від майстра незалежного кіно Джима Джармуша. Картина претендувала на «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю. У головних ролях – Адам Драйвер та Голшіфте Фарахані.

Фільм розповідає про скромного поета на ім’я Патерсон, який працює водієм автобуса і живе звичайним життям у місті Патерсон, штат Нью-Джерсі. Щодня він їздить однаковим маршрутом, а у вільний час пише вірші для коханої дружини Лори.

Світова прем’єра фільму відбулася на Каннському кінофестивалі, де картина була представлена в основному конкурсі. За підсумками традиційного голосування кінопреси, акредитованої на фестиваль, «Патерсон» увійшов до трійки найкращих фільмів кіноогляду.

Режисер картини Джим Джармуш – один із головних представників сучасного незалежного американського кіно. Серед його фестивальних нагород – чотири Каннських приза: фільм «Зламані квіти» був удостоєний Ґран-прі, збірка «Кава і цигарки» отримала «Золоту пальмову гілку» за найкращий короткометражний фільм, «Золотою камерою» була відзначена картина «Дивніше, ніж у раю», а Приз за художній внесок дістався Джармушеві після стрічки «Таємничий поїзд».

За словами режисера, «Патерсон» віддає данину поезії деталей і красі змін, які відбуваються щодня: «Цей фільм – немов протиотрута від темряви і важкості усіх драматичних картин і бойовиків».

Виконавець ролі Патерсона Адам Драйвер – володар Кубку Вольпі Венеційського кінофестивалю і герой-коханець з серіалу Girls. Він завоював популярність у широкої публіки після ролі Кайло Рена у нових «Зоряних війнах». Коментуючи роль Драйвера у «Патерсоні», колумніст TIME відзначив, що актор – один з найсильніших і цікавих представників свого покоління.

Дружину головного героя, мрійницю Лору, зіграла іранська актриса Голшіфте Фарахані, яка раніше знімалася у Рідлі Скотта, Луї Гарреля та Асгара Фархаді.

«Патерсон» виходить в український прокат 16 лютого. Напередодні у столичному кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Gulliver) відбудеться допрем’єрний показ, настрій вечора будуть створювати вишукані напої від спонсора ТМ Odessa.

Картину побачать глядачі у Києві, Вінниці, Дніпрі, Житомирі, Запоріжжі, Львові, Маріуполі, Одесі, Сумах, Тернополі, Ужгороді, Харкові та Чернівцях. «Патерсон» демонструється в українській озвучці, а також мовою оригіналу з субтитрами.

«Артхаус Трафік», 8 лютого 2017 року