16 липня у кінопрокат виходить «Щоденник покоївки» з Леа Сейду

Schodennik.pokoivki

16 липня 2015 року в український кінопрокат виходить мелодрама Бенуа Жако «Щоденник покоївки». Головну роль у фільмі виконала Леа Сейду — володарка «Золотої пальмової гілки» Каннського МКФ і нова «дівчина Бонда».

Картина «Щоденник покоївки» була представлена в основному конкурсі кінофестивалю в Берліні, де претендувала на Гран-прі — «Золотого ведмедя».

Дія фільму відбувається у Франції кінця ХIХ століття. Сюжет розповідає історію норовливої покоївки Селестіни, чия ефектна зовнішність — незмінний об’єкт чоловічої уваги. Дівчина їде з рідного Парижа і стає на службу до сім’ї провінційних поміщиків. Але й на новому місці на неї чекають непрості стосунки з господарями. «Щоденник покоївки» — екранізація однойменного роману Октава Мірбо, який свого часу викликав у Франції літературний скандал, а згодом був зарахований до класики. Раніше історію Селестіни переносили на екран метри європейського кіно — Жан Ренуар (1946) і Луїс Бунюель (1964).

Головну роль у фільмі Бенуа Жако виконала Леа Сейду, одна з найбільш титулованих актрис сучасної Франції. Українським глядачам вона знайома у першу чергу завдяки відвертій ролі у драмі «Життя Адель», за яку удостоїлася головного призу на Каннському кінофестивалі. Екранну пару Сейду склав Венсан Ліндон, лауреат «Золотої гілки» Каннського кінофестивалю—2015 за найкращу акторську роботу у фільмі «Закон ринку».

«Щоденник покоївки» — вже друга спільна робота Леа Сейду і Бенуа Жако. Першою стрічкою була історична драма про Марію Антуанетту «Прощавай, моя королево», що отримала 10 номінацій на національну кінопремію «Сезар».

Українська прем’єра «Щоденника покоївки» відбудеться 15 липня на Одеському кінофестивалі. У широкий український прокат стрічка вийде 16 липня. У цей же день фільм показують у благодійному кіноклубі «Врятуй “Жовтень”» — кошти від показу будуть передані на відновлення київського кінотеатру, що постраждав від пожежі.

«Артхаус Трафік», 6 липня 2015 року