2 липня – «Досвід хреста» у Центрі візуальної культури

Dosvid.Hresta

2 липня 2017 року, о 19:00 у Центрі візуальної культури (VCRC) відбудеться перегляд фільму «Досвід хреста» Тараса Попова та Володимира Тюлькіна та обговорення за участі Іллі Гладштейна та Наталії Машталер.

Документальний фільм “Досвід хреста” (Experimentum crucis) розповідає про життя та побут казахстанської дитячої виправної колонії, побачені очима Тараса Попова – оператора та одного з режисерів фільму і за сумісництвом – психіатра, який працював у цій колонії з 1983 по 1995 рік.

Посаду психіатра було введено у 1983 році у зв’язку з антиалкогольною кампанією у Радянському Союзі, а також підвищеною суїцидальною схильністю у цих закладах. Високий рівень довіри героїв стрічки до її автора дозволяє зсередини поглянути на устрій, порядки і взаємовідносини у межах “малолітки” (як називають у народі колонії для неповнолітніх), почути про те, хто такий “бугор”, “помогальный”, “помойка” та “нераспечатанный пинч”, дізнатися про практики життя та смерті мешканців колонії.

Після перегляду у глядачів буде можливість обговорити як побачене зокрема, так і проблематику зйомок у закритих закладах загалом: які етичні питання має бути зважено та враховано, які практичні складнощі можуть поставати перед знімальною групою, та які ще аспекти кінопроцесу мають бути взяті до уваги, – ці та інші питання будуть обговорюватися разом із режисеркою документального кіно Наталією Машталер та співзасновником і програмним директором міжнародного фестивалю кіно та урбаністики “86” Іллею Гладштейном.

“Досвід хреста”
Режисери: Тарас Попов, Володимир Тюлькін
Країна: Казахстан
Рік: 1995
Тривалість: 52 хв.

Ілля Гладштейн – співзасновник та програмний директор міжнародного фестивалю кіно та урбаністики “86”.

Наталія Машталер – режисерка документального кіно.

Вхід вільний.

Організатори: Центр інформації про права людини, Експертний центр з прав людини, Національний превентивний механізм – НПМ та Центр візуальної культури.

За підтримки програми “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження” та
Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Офіційна інформація