24 листопада у кінопрокат виходить «Невідома» братів Дарденнів

Nevidoma

З 24 листопада 2016 року в українському прокаті – психологічний трилер «Невідома», нова стрічка від класиків європейського кіно, Жана-П’єра і Люка Дарденнів. Фільм претендував на «Золоту пальмову гілку» 69-го Каннського кінофестивалю.

За сюжетом, одного вечора, закінчивши прийом пацієнтів, лікарка Женні вирішує не відкривати пізньому відвідувачу двері свого кабінету. Наступного дня поліція повідомляє, що неподалік було знайдено тіло невідомої дівчини. Відчуваючи таємні докори сумління, Женні намагається самостійно встановити особу незнайомки.

Бельгійські режисери Жан-П’єр і Люк Дарденни – визнані класики європейського кіно, дворазові лауреати «Золотої пальмової гілки». Брати завоювали світову славу як автори психологічних картин. У 2015 році в Україні відбулася ретроспектива творчості режисерів, де були представлені їхні найкращі роботи: «Дитя», «Син», «Розетта», «Хлопчик з велосипедом» і «Два дні, одна ніч», які свого часу зібрали 7 нагород Каннського фестивалю.

Головну роль у фільмі виконала молода французька зірка Адель Енель. У свої 27 років дівчина стала володаркою двох премій «Сезар» – за фільми «Сюзанн» та «Винищувачі». За словами Люка Дарденна, «Енель додала до нашого фільму те, що ми шукали – юність, наївність, невинність, яка зможе достукатися навіть до нечутливих сердець».

Міжнародна прем’єра картини відбулася у рамках Каннського кінофестивалю, де «Невідома» брала участь в основному конкурсі. Після фестивального показу брати Дарденни прийняли рішення перемонтувати картину: було внесено 32 зміни і стрічка стала коротшою на 7 хвилин.

«Невідома» виходить на екрани українських кінотеатрів 24 листопада. У цей день у столичному кінотеатрі «Київ» відбудеться прем’єрний показ за участі Посольства Бельгії в Україні. Картину побачать глядачі у Києві, Вінниці, Львові, Маріуполі та Одесі. Фільм демонструється мовою оригіналу з субтитрами.

«Артхаус Трафік», 22 листопада 2016 року